piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jarmark: ostatnie przygotowania

Jarmark: ostatnie przygotowania

 Jarmark: ostatnie przygotowania
Data publikacji: 2016-12-15 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wywietleń: 720 183472

Już w piątek - wraz z otwarciem Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego - dawna aleja kwiatowa zmieni swój status na „świetlisty". Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Właśnie zamontowano nagłośnienie dla „Radia św. Mikołaja", a w „szklanej pułapce" - gdzie znajdzie się punkt informacyjny jarmarku, a na dłużej zagości siedziba Centrum Informacji Turystycznej - wymieniono ostatnią ze zbitych szyb.

Przypomnijmy: Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 16. do 23. grudnia, w godz. 10-20. Odbywać się będzie na pl. Lotników i Żołnierza Polskiego.

Pierwszy z nich zmieni się w Leśny Zakątek z choinkami, a też z burgerami, frytkami, zupami, ciastkami i hiszpańskimi churros - złotymi paluchami.

Na drugim będzie się mieścił Przystanek św. Mikołaja"- czyli jarmarkowe stragany z ofertą na głód i pragnienie, do dekoracji i na prezent, a też na świąteczny stół. Będzie więc można kosztować pierników, ręcznie robionych słodyczy, ciast domowej roboty, grzanego wina, owoców w czekoladzie, ale także ryb w różnym wydaniu, oscypków z grilla , naleśników, pierogów, naturalnych chipsów, drożdżowych langoszy i paluchów hiszpańskich. Wzbogacić domowe wnętrza kupując wyroby rękodzieła: od ozdób choinkowych, wianków i stroików, po anioły, poduchy, zabawki i biżuterię. Natomiast na świąteczny stół będą m.in. przyprawy, wyroby z gęsiny, suszone owoce, chleby, zioła, sękacze, makowce, chałwy, miody, ryby wędzone i sery. Ti jeździć będzie również mikołajowa ciuchcia.

Natomiast Świetlista Aleja czarować będzie wesołą drużyną św. Mikołaja - z elfami i świątecznym misiem - czyli grami i zabawami, Jemiołowym Zakątkiem i Radiem św. Mikołaja. Stanie w niej również wenecka karuzela - darmowa i dla wszystkich chętnych. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

 Jarmark: ostatnie przygotowania

Komentarze

Yesoo
I tak właśnie powinna być wykorzystywana od samego początku swej paskudnej renowacji. Do niczego innego się nie nadaje a szczecinianie są przyzwyczajeni do straganów które tam kiedyś stały. Komu to przeszkadzało??? Miasto powinno na stałe ożywić to miejsce a zwłaszcza przed zbliżającym się TTSR2017.
2016-12-16 00:47:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie