środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jak być rodzicem

Jak być rodzicem

Jak być rodzicem
Data publikacji: 2017-04-28 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 339 248482

Rodziny, które mają poważne trudności opiekuńczo-wychowawcze i wymagają wsparcia, biorą udział w cyklu warsztatów organizowanych przez szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w ramach programu Aktywna Integracja. Uczą się m.in. rozpoznawać swoje emocje i nad nimi panować, właściwie komunikować się z najbliższymi, a przede wszystkim poznawać i rozumieć uczucia oraz potrzeby swoich dzieci.

W cyklu 10 zajęć psychoedukacyjnych udział biorą zarówno rodzice, jak i dzieci.  - Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, zajęcia zaplanowano w formie teoretycznej dla rodziców i opiekunów oraz praktycznej, czyli wspólnie z rodziną - tłumaczy Maciej Homis rzecznik szczecińskiego MOPR.

Spośród 69 rodzin zawiązano 8 grup warsztatowych, które pracować będą w dwóch etapach - od kwietnia do czerwca br. oraz od września do grudnia br.

(gan)

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

DO Htr
Twoja dyrektor Falbogowska została "przeniesiona " , a potem wykopana z UM Szczecin :))))
2017-04-28 21:12:58
Gość
Im wczesniej tym lepiej... ! Tego typu przygotowania do zycia Rodzinnego i "ewentualnych" pozniejszych problemow w Rodzinie i z dziecmi... powinno sie juz przygotowywac Mlodziez i w Szkolach ! Gdyz pozniej "mniej czy wiecej" - nie daleko pada jablko od jabloni !!
2017-04-28 11:53:55
Htr
Hahaha!!! Dobra mina do zlej gry!!! Mopr tylko po to to robi zeby pokazac jak bardzo sie interesuje problemami rodzin w wychowaniu .dyr.tarabicki nabija sobie punkty.a prawda jest taka ze maja pseudoterapeutów.sa wyszkoleni tak zeby w razie draki jak cos sie zadzieje w jakiejs rodzinie oni mieli czyste łapki.przeciez oni przeprowadzili szkolenie.a wina lezy po stronie rodziny zastepczej bo to rodzice sa nieudolni.wiem co mowie bo mialem do czynienia z tymi pseudofachowcami!!! Kiedys moze i to dzialalo zanim dyr.zostal p.j.tarabicki.pozbyli sie fachowcow z prawdziwego zdarzenia ktorzy byli sercem dla rodzin.tacy nie sa na reke im.potrzebuja tylko takich ktorzy służa ślepo moprowi i tylko stosuja suchą teorie.a zycie to nie literatura!!! Kiedyś dyr.była p.folbogowska i bylo ok ale dla rodzin a nie dla mopru.dzis juz jej dawno nie ma sa urzednicy
2017-04-28 09:36:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy