czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy

Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy

Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy
Data publikacji: 2017-05-24 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 1041 259816

W czwartek (25 maja) szczeciński ZDiTM przekaże plac robót spółce Eurovia Polska S.A., którą wybrał na wykonawcę przebudowy odcinka ul. Jagiellońskiej między pl. Ludwika Zamenhofa i al. Wojska Polskiego. A już od piątku (26 maja) zaczną tam obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Blokady i objazdy obowiązywać będą przez najbliższych kilka miesięcy i jeśli nie będzie poślizgu, to powinny zniknąć pod koniec września. 

Co ważne, z ruchu samochodowego - poza nielicznymi wyjątkami - zostanie wyeliminowany w całości sam pl. Ludwika Zamenhofa. Zmiany w organizacji ruchu Eurovia wprowadzić ma w piątkowe popołudnie, około godz. 18.

- W trakcie robót wykonawca jest zobowiązany zapewnić przejazd przez ulicę dla pojazdów dostawczych, taksówek, rowerzystów. Dodatkowo, umożliwiony będzie dojazd mieszkańcom modernizowanego odcinka ul. Jagiellońskiej do przyległych posesji - wyjaśnia Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wyłączenie odcinka ul. Jagiellońskiej oznacza objazdy. Zostaną one wprowadzone dla aut jadących od ul. Jagiellońskiej/al. Wojska Polskiego, z kierunku pl. Szarych Szeregów oraz od al. Wojska Polskiego z kierunku pl. Zgody.

Od piątku do odwołania inaczej będą jeździły autobusy linii 86. Kursować one będą według specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku pl. Rodła od skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z al. Wojska Polskiego objazd al. Wojska Polskiego, pl. Zgody, ul. Obrońców Stalingradu, ul. św. Wojciecha, ul. Jagiellońską. Na odcinku objazdowym uruchomiony zostanie przystanek „Plac Zgody” (dawna zatoczka autobusowa). Na czas przebudowy ZDiTM  likwiduje przystanek „pl. Zamenhofa”.

Przez teren budowy będą mogli przechodzić piesi poprzez wyznaczone do tego specjalne strefy. Podstawowa ich szerokość ma wynosić 2 m, w miejscu krzyżowania się stref (w miejscu przejść przez ulicę) będą szerokie na 3 m.

Termin realizacji inwestycji to 4 miesiące od daty przekazania placu budowy.

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

Mapka: ZDiTM

Zobacz organizację ruchu

Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy Jagiellońska do przebudowy. Od piątku objazdy

Komentarze

Paczpan
Przetarg wygrała firma która nie dawno- w zimie remontowała jezdnie i chodniki wokół Wałów Chrobrego jak im to wyszło wystarczy się przejść po chodniku przy Jarowita od strony Akademii Morskiej, co kilka kroków klekocą odspojone płytki jeszcze kilka opadów deszczu i będzie pozamiatane, płytki chodnika będą tańczyły i krzywo leżały jak dawniej może miasto zmusiłoby wykonawcę żeby w ramach gwarancji (chyba jest na tę robotę gwarancja?)naprawił fuszerki na Jarowita i Pobożnego i jeszcze jedno na Pobożnego przed liceum są zjazdy z posesji trawniki wokół zjazdów zostały totalnie zmielone przez duże samochody może poszerzyć zjazdy tak aby np. śmieciarki nie demolowały trawników?
2017-05-25 08:20:23
jg
A na pokazanym planie al. Jedności Narodowej - w jakim to jest mieście?
2017-05-25 06:54:40
On
Antoni, na jakiej żyjesz planecie? Za dużo czytasz bajek. Centrum będzie piękniejsze i nie osikane, gdy wyprowadzi się z niego mieszkańców- meneli. Każdy kolejny otwierany sklep Żabka czy Małpka, to źródło pijaństwa i osikanych bram. Niech Miasto dalej bez opamiętania wydaje pozwolenia na sprzedaż alkoholu, a nie będzie już miejsc gdzie nie poczujemy charakterystycznego odoru moczu. Zdecydowana większość przechodniów dzierży w ręku piwsko, po którym chce się siusiu. I gdzie można posikać - no właśnie w bramie i przy jakimś zaułku. Mam pytanie do Władz, ile wydatkowano na chodniki na Jagiellońskiej od W.P. do Pl. Lotników? Były nie tak dawno wymieniane, a teraz się rozpadają i kostka granitowa wyrywana.
2017-05-24 21:54:30
dno
Antoni, nie musisz się podlizywać autorom tego nietrafionego projektu, on już jest wcielany w życie, więc spokojnie. Etap konsultacji masz już za sobą.
2017-05-24 19:15:19
Piotr
Rozumiem, że masz na myśli "zachód miasta odcięty od meneli" ?
2017-05-24 18:46:50
@Antoni i jemu podobni
Jeszcze kilka deptaków - Wojska, Bogusława, Krzywoustego, Kopernika do kompletu i zachód miasta odcięty.
2017-05-24 18:30:02
Antoni
No to zaraz się zacznie atak Komitetu Obrony Zaszczanych Bram. Lumpenproletariat będzie pluł jadem na autorów tego pięknego projektu, bo będzie coraz mniej zaułków do bezkarnego sikania. A różnej maści samochodziarze będą się pieniaczyć, że nie zaświnią swoimi gruchotami nowych chodników z marmuru i że - o zgrozo - pojawią się rowerzyści i wegetarianie. Pojawienie się nowoczesnych i pięknych ulic oznacza dla nich kurczenie się terenów, które można znaczyć moczem jako swój rewir. Na szczęście zmiany w Szczecinie idą w dobrym kierunku, a projekt przebudowy Al. Wojska Polskiego da nam jedną z piękniejszych ulic w Europie. Brawo władze miasta ! Tak trzymać.
2017-05-24 18:05:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy