niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Inwestycje i przetargi. Drogowcom sprzyja aura

Inwestycje i przetargi. Drogowcom sprzyja aura

Inwestycje i przetargi. Drogowcom sprzyja aura
Data publikacji: 2018-10-15 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:57
Wywietleń: 951 356409

Brak opadów i słoneczna aura sprawiają, że w Koszalinie prowadzonych jest wiele prac drogowych. To przykładowo kompleksowa modernizacja ulic: Wojska Polskiego czy Zielonej, budowa ulicy Żytniej oraz poprawa stanu dróg osiedlowych w ulicach: Rycerskiej i Irlandzkiej.

To nie koniec inwestycji drogowych. Przy ul. Wierzbowej został już przekazany plac budowy. Inwestycja będzie kosztować 2,6 mln zł, a realizacją do 20 kwietnia 2019 roku zajmie się koszalińska firma Domar. Część ulicy zostanie wykonana z płyt, ale większy jej fragment zostanie wykonany z asfaltu. Do tego nowe oświetlenie, chodniki, wjazdy i ścieżka rowerowa.

W Zarządzie Dróg i Transportu otwarto oferty na realizację z płyt odcinka ul. Sarzyńskiej. Inwestycja ma być gotowa do 30 listopada br. Trwa wybór jednej z czterech ofert złożonych przez przedsiębiorców: od 82,4 tysiąca złotych do 159,9 tys. zł.

W trzeciej dekadzie października otwarte zostaną kolejne przetargi na ulice: Bławatków, Konwalii i Kwiatową, a modernizacje dróg z płyt planowane są jeszcze w tym roku. Nadto ruszy przetarg na budowę łącznika ulic: Kazimierza Wyki i Władysława Tatarkiewicza (droga z kostki).

W trakcie budowy są wspomniane już dwie inne ulice: Rycerska i Irlandzka. Pierwsza z nich - droga ze starobruku - powstaje za 1,2 mln zł, a realizuje ją Tebra do 29 marca 2019 roku. Ta sama firma za 756 tys. zł odpowiada za nawierzchnię drogową z płyt na drugiej ulicy.

Miasto ogłosiło również przetarg na budowę 1,5 km odcinka ulicy Władysława IV. W tym miesiącu Koszalin pozyskał około 33 miliony złotych z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Te pieniądze zapewnią 85 procent dofinansowania inwestycji drogowej.©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Jesień to tradycyjna pora intensywnych remontów dróg miejskich. W poniedziałek (15 października) prace na ulicy Wojska Polskiego zostały czasowo wstrzymane z powodu odkrycia niewybuchu z II wojny światowej. Pocisk moździerzowy z placu budowy usunęli saperzy ze Złocieńca.

Komentarze

tobago
Rondo na Bukowym to sen wariata. De.bilizm od n-tej potęgi. Brakuje słów, żeby to opisać. Autobusy będą darły opony na tej śmiesznej wysepce po środku, i ciekawe jak będzie z pierwszeństwem przejazdu, kompletnie bez logiki. I za mało znaków.
2018-10-16 09:49:01
way
A ronda na Bukowym skończyć nie można.Pogoda dopisuje i co? Zakończenie miało być z końcem września, a tu kicha.
2018-10-16 07:28:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie