Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Inwestycja w... siatkę

Data publikacji: 08 kwietnia 2019 r. 07:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Inwestycja w... siatkę
 

Te wysiedlone przed laty kamienice komunalne przy ul. Edmunda Bałuki 12 i 13 nie mogą wciąż doczekać się gospodarza, który gotów byłby w nie zainwestować. Ich obskurne elewacje straszą, bogato zdobione detalem architektonicznym, podobnie jak powybijane szyby w oknach pozabijane płytami dykty. Odebrane przez TBS Prawobrzeże, który nimi ponownie zarządza, po tym, jak spółka LCD nie wywiązała się z mowy i ich nie była w stanie odrestaurować w wyznaczonym na kilka lat terminie, wciąż - jak widać - się sypią.

Nie są te nieruchomości w kwartale śródmiejskiej zabudowy nr 21 i nie tylko one z pewnością bombonierką, co mógłby sugerować wyblakły szyld w witrynie na parterze jednego z opuszczonych lokali użytkowych w narożnej zdegradowanej kamienicy o numerze 12 w jej części od ul. Śląskiej. W niej już jakiś czas temu osiatkowane zostały na dwóch piętrach balkony. W sąsiedniej kamienicy o numerze 13 do niedawna elewacja była osłonięta płachtami siatki tylko częściowo. Kilka dni temu powyżej parteru w całości została nią opakowana.

- Zakres prac wykonanych w ramach zabezpieczenia nieruchomości przy ul. Bałuki 13 objął front i balkony, co wiązało się z czasowym zajęciem pasa ruchu drogowego pod wygrodzenie stref bezpiecznych oraz dla swobodnej pracy podnośnika. Całkowity koszt prac, w tym zakup siatki zabezpieczającej wraz z materiałami pomocniczymi, koszt wynajęcia podnośnika i robocizna, wyniósł 4 300 zł brutto. Prace zlecone zostały firmie JOTA-BUD Sp.C. ze Szczecina - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy TBS Prawobrzeże i zarazem rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Wkrótce dodatkowe osiatkowanie zabezpieczające przed ewentualnie odpadającym tynkiem lub innymi elementami - tak jak na elewacji kamienicy przy ul. Edmunda Bałuki 12 - zamontowane mają być także na elewacji frontowej sąsiedniej kamienicy narożnej u zbiegu ulic Edmunda Bałuki i Śląskiej (o adresie ul. Edmunda Bałuki 12). ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2019-04-08 13:35:02
Lokal użytkowy lub apartament 150 m2 za milion złotych bez dostępu do parkingu to nieporozumienie. Można go kupić na wynajem dla studentów (po 10 osób w mieszkaniu) i będzie "kołchoz" jak przed wysiedleniem mieszkańców.
Leon
2019-04-08 08:02:52
Mieszkali kiedyś zwykli mieszkańcy. Część była z marginesu. Trzeba było ich eksmitowac i wynająć lub sprzedać lokale tym porządnym oraz poddać budynki remontom. Dziś by nie straszyly. Ten pomysł na lokale użytkowe i apartamenty nie wypalił. Po części to skutek dojazdu i parkowania to ludzi odstrasza. Parkingowcow ktore by ulzyly temu problemowi nie ma i NIKT CHYBA NIE MYŚLI. A szkoda!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA