sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Inwestycja w... siatkę

Inwestycja w... siatkę

Inwestycja w... siatkę
Data publikacji: 2019-04-08 07:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1445 384133

Te wysiedlone przed laty kamienice komunalne przy ul. Edmunda Bałuki 12 i 13 nie mogą wciąż doczekać się gospodarza, który gotów byłby w nie zainwestować. Ich obskurne elewacje straszą, bogato zdobione detalem architektonicznym, podobnie jak powybijane szyby w oknach pozabijane płytami dykty. Odebrane przez TBS Prawobrzeże, który nimi ponownie zarządza, po tym, jak spółka LCD nie wywiązała się z mowy i ich nie była w stanie odrestaurować w wyznaczonym na kilka lat terminie, wciąż - jak widać - się sypią.

Nie są te nieruchomości w kwartale śródmiejskiej zabudowy nr 21 i nie tylko one z pewnością bombonierką, co mógłby sugerować wyblakły szyld w witrynie na parterze jednego z opuszczonych lokali użytkowych w narożnej zdegradowanej kamienicy o numerze 12 w jej części od ul. Śląskiej. W niej już jakiś czas temu osiatkowane zostały na dwóch piętrach balkony. W sąsiedniej kamienicy o numerze 13 do niedawna elewacja była osłonięta płachtami siatki tylko częściowo. Kilka dni temu powyżej parteru w całości została nią opakowana.

- Zakres prac wykonanych w ramach zabezpieczenia nieruchomości przy ul. Bałuki 13 objął front i balkony, co wiązało się z czasowym zajęciem pasa ruchu drogowego pod wygrodzenie stref bezpiecznych oraz dla swobodnej pracy podnośnika. Całkowity koszt prac, w tym zakup siatki zabezpieczającej wraz z materiałami pomocniczymi, koszt wynajęcia podnośnika i robocizna, wyniósł 4 300 zł brutto. Prace zlecone zostały firmie JOTA-BUD Sp.C. ze Szczecina - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy TBS Prawobrzeże i zarazem rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Wkrótce dodatkowe osiatkowanie zabezpieczające przed ewentualnie odpadającym tynkiem lub innymi elementami - tak jak na elewacji kamienicy przy ul. Edmunda Bałuki 12 - zamontowane mają być także na elewacji frontowej sąsiedniej kamienicy narożnej u zbiegu ulic Edmunda Bałuki i Śląskiej (o adresie ul. Edmunda Bałuki 12). ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę Inwestycja w... siatkę

Komentarze

HogoFogo
Lokal użytkowy lub apartament 150 m2 za milion złotych bez dostępu do parkingu to nieporozumienie. Można go kupić na wynajem dla studentów (po 10 osób w mieszkaniu) i będzie "kołchoz" jak przed wysiedleniem mieszkańców.
2019-04-08 13:35:02
Leon
Mieszkali kiedyś zwykli mieszkańcy. Część była z marginesu. Trzeba było ich eksmitowac i wynająć lub sprzedać lokale tym porządnym oraz poddać budynki remontom. Dziś by nie straszyly. Ten pomysł na lokale użytkowe i apartamenty nie wypalił. Po części to skutek dojazdu i parkowania to ludzi odstrasza. Parkingowcow ktore by ulzyly temu problemowi nie ma i NIKT CHYBA NIE MYŚLI. A szkoda!!!!
2019-04-08 08:02:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie