Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Inwestują w Słoneczko

Data publikacji: 2017-01-21 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Inwestują w Słoneczko
 

W Kołobrzegu, przy udziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, podsumowano inwestycje przeprowadzone ostatnio na terenie Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”.

Najważniejszym zadaniem było urządzenie w obiekcie bazy zabiegowej, czego wymagają obowiązujące przepisy. Wcześniej dzieci zaprowadzano do odległego o niespełna kilkadziesiąt metrów Zakładu Przyrodoleczniczego. W ubiegłym roku na modernizację szpitala wydano milion złotych. W ciągu 3 ostatnich lat prowadzone tam inwestycje pochłonęły łącznie 1,5 mln zł.

- Musieliśmy podporządkować się obowiązującym przepisom i przenieść część bazy zabiegowej do budynku „Słoneczka”. Nasz Zakład Przyrodoleczniczy - mimo, że oddalony o przysłowiowy krok - ma inny adres, i to właśnie było problemem – wyjaśnia prezes Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. Mateusz Korkuć.

Na salę z wanną jacuzzi przystosowaną do kąpieli solankowych wydano 40 tys. zł. Koszt był duży, bo inwestycja wymagała montażu niewidocznych dla kuracjuszy urządzeń do uzdatniania i przechowywania solanki. Aparatura znajduje się w pomieszczeniu technicznym zlokalizowanym poniżej strefy kąpielowej. Poza tym w „Słoneczku” wyremontowano salę gimnastyczną, dostosowano jadalnię do obowiązujących standardów HCAP, wykonano stanowisko do biczów szkockich oraz salę, w której prowadzone są inhalacje. Przy okazji zainwestowano w część hotelową, zmniejszając tak zwane zagęszczenie w pokojach.

Dziecięce Sanatorium Uzdrowiskowe „Słoneczko” jest jedną z 12 placówek tego typu w Polsce. Na co dzień korzystać z niego może 145 kuracjuszy w wieku od 3 do 18 lat. Na terenie obiektu działa szkoła, które zapewnia dzieciom edukację – zarówno na poziomie podstawowym, jak i średnim. ©℗

(pw)  

Fot. Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA