niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Inwestują w Słoneczko

Inwestują w Słoneczko

Inwestują w Słoneczko
Data publikacji: 2017-01-21 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:26
Wywietleń: 1204 204612

W Kołobrzegu, przy udziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, podsumowano inwestycje przeprowadzone ostatnio na terenie Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”.

Najważniejszym zadaniem było urządzenie w obiekcie bazy zabiegowej, czego wymagają obowiązujące przepisy. Wcześniej dzieci zaprowadzano do odległego o niespełna kilkadziesiąt metrów Zakładu Przyrodoleczniczego. W ubiegłym roku na modernizację szpitala wydano milion złotych. W ciągu 3 ostatnich lat prowadzone tam inwestycje pochłonęły łącznie 1,5 mln zł.

- Musieliśmy podporządkować się obowiązującym przepisom i przenieść część bazy zabiegowej do budynku „Słoneczka”. Nasz Zakład Przyrodoleczniczy - mimo, że oddalony o przysłowiowy krok - ma inny adres, i to właśnie było problemem – wyjaśnia prezes Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. Mateusz Korkuć.

Na salę z wanną jacuzzi przystosowaną do kąpieli solankowych wydano 40 tys. zł. Koszt był duży, bo inwestycja wymagała montażu niewidocznych dla kuracjuszy urządzeń do uzdatniania i przechowywania solanki. Aparatura znajduje się w pomieszczeniu technicznym zlokalizowanym poniżej strefy kąpielowej. Poza tym w „Słoneczku” wyremontowano salę gimnastyczną, dostosowano jadalnię do obowiązujących standardów HCAP, wykonano stanowisko do biczów szkockich oraz salę, w której prowadzone są inhalacje. Przy okazji zainwestowano w część hotelową, zmniejszając tak zwane zagęszczenie w pokojach.

Dziecięce Sanatorium Uzdrowiskowe „Słoneczko” jest jedną z 12 placówek tego typu w Polsce. Na co dzień korzystać z niego może 145 kuracjuszy w wieku od 3 do 18 lat. Na terenie obiektu działa szkoła, które zapewnia dzieciom edukację – zarówno na poziomie podstawowym, jak i średnim. ©℗

(pw)  

Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie