Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Internauci lubią świnoujską plażę

Data publikacji: 18 października 2016 r. 09:28
Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2020 r. 11:46
Internauci lubią świnoujską plażę
 

Głosami internautów świnoujska plaża została uznana za najlepszą i najbardziej beztroską polską plażę 2016 roku. Spośród wszystkich internautów, którzy wzięli udział w rankingu portalu rankingplaz.pl, aż 84 procent, w jedenastu kategoriach, pozytywnie oceniło właśnie Świnoujście. To o siedem procent więcej niż drugą w rankingu plażę w Chałupach i trzecią w Trzęsaczu.

– Internauci wysoko ocenili bezpieczeństwo i czystość świnoujskiej plaży – mówił przedstawiciel organizatorów rankingu Tomasz Kułakowski podczas spotkania z zastępcą prezydenta Pawłem Sujką. – A w przypadku tak dużej, tak szerokiej plaży i przy tysiącach wypoczywających na niej codziennie turystów, nie tak łatwo utrzymać jest czystość i dbać o to, aby plażowicze mogli czuć się bezpiecznie.

Tomasz Kołakowski dodał, że tym bardziej szczególne gratulacje należą się kierownikowi kąpieliska Ewie Wileńskiej oraz dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” Annie Kryszan, które dobrze zorganizowały pracę odpowiednich służb. Świnoujście z roku na rok staje się coraz bardziej popularną miejscowością nadmorską, do której ściąga coraz więcej turystów. Szacuje się, że w tym roku odwiedziło Świnoujście niemal 3 mln gości, zarówno tych kilku- czy kilkunastodniowych, jak i tych weekendowych czy jednodniowych.

Tylko w tym roku Świnoujście wygrało także rankingi w onet.pl, czasnadmorze.pl, travelist.pl, neewsbook.pl, „Gazecie Prawnej” i dzienniku „Fakt”. Po raz 11. z rzędu kąpielisko otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitnej Flagi.

BaT

Fot. UM Świnoujście

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA