sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Iluzje w parku wielorybów

Iluzje w parku wielorybów

Iluzje w parku wielorybów
Data publikacji: 2016-07-02 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 1530 142613

Park wielorybów w Rewalu cieszy się sporym zainteresowaniem wypoczywających turystów. W niezbyt słoneczne dni zwiedzających jest tu sporo, a atrakcji wiele.

Można zobaczyć w naturalnych wymiarach m.in. płetwala błękitnego, który ma 34 metrów długości i waży (oczywiście ten naturalny) 190 ton. Ssak ten pływa z szybkością ok. 50 km/godz., a żyje nawet do 90 lat. Przez wiele lat płetwal był celem połowów wielorybników z uwagi na tran i fiszbinę, z której produkowano damskie gorsety. Od 1966 roku płetwale objęte są ochroną. Model, który znajduje się w Rewalu, co jakiś czas tryska wodą niczym naturalny ssak, co jest dodatkową atrakcją. W namiocie prezentowany jest film National Geografic o tych ssakach.

Na terenie parku ujrzeć można także inne wieloryby, a także rekiny oraz ryby żyjące w Bałtyku. Są także potwory oraz płazy morskie. Każdy z eksponatów opisany jest w języku polskim i niemieckim, a dla grup zorganizowanych jest przewodnik w stroju pirackim, który oprowadza po terenie. Jedna z alejek poświęcona jest Aleksandrowi Dobie, znanemu kajakarzowi, który sam ją otwierał. Niedawno powstał wodospad wulkaniczny, z którego wypływa ok. 15 tys. litrów wody na godzinę.

Można tu także ujrzeć stare łodzie rybackie oraz sieci używane przez rybaków. Jest tam także strefa piratów i plac zabaw dla dzieci. Dwa razy dziennie pojawia się tu iluzjonista, który pokazuje przeróżne czary. Czynne jest także boisko do gry w siatkówkę, które na brak chętnych nie narzeka. Jednym słowem atrakcji dla dzieci i dorosłych tu nie brakuje.

Tekst i fot.: M. KWIATKOWSKI

 

 

Iluzje w parku wielorybów Iluzje w parku wielorybów Iluzje w parku wielorybów Iluzje w parku wielorybów Iluzje w parku wielorybów

Komentarze

Piękne miasteczko!
Czy to prawda, że pani Szydło chce usunąć Wójta Rewala i jego ekipę? Ta rybacka wioska zmieniła się w kurort w ciągu ostatnich lat! To nie będzie "dobra zmiana" pani Szydło!!!
2016-07-02 22:39:46
Quistorp
Podziwiam. I pomysłowość i poziom, wykonania.
2016-07-02 18:48:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy