niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Iluminacje nie tylko na słupy

Iluminacje nie tylko na słupy

Iluminacje nie tylko na słupy
Data publikacji: 2015-11-19 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2532 38662

Dużo wcześniej w tym roku niż w minionym sezonie międzyświątecznym na ulicach Szczecina zaczęły się pojawiać bożonarodzeniowe i noworoczne iluminacje. Pierwsze instalacje oglądać już można m.in. na słupach latarni w al. Niepodległości, wzdłuż ulic Wyszyńskiego, Krzywoustego, Piłsudskiego, odcinka al. Wyzwolenia do pl. Rodła czy na całej długości al. papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie wszystkie rozbłysną w Mikołajki.

- Montaż ozdób świątecznych rozpoczął się 9 listopada. Zakres zdobienia miasta będzie zbliżony do lat ubiegłych. Zostanie zamontowanych około 340 ozdób nasłupowych (w tym około 200 ozdób przestrzennych), blisko 650 kurtyn świetlnych. Na Rynku Siennym umieszczona zostanie choinka oraz na pl. Zwycięstwa i Rondzie Giedroycia ażurowe anioły. dwa anioły ażurowe - informuje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. - Co do lokalizacji to ta również będzie wzorowana na tej z poprzednich lat.

W pierwszej kolejności rozwieszane są opatrzone już od lat ozdoby na słupach oświetleniowych, następnie ozdoby, w tym kurtyny świetlne będą montowane na drzewach. Te ostatnie ustrojone zostaną kurtynami od pl. Żołnierza Polskiego do gmachu Urzędu Miasta przy ol. Armii Krajowej. Rozbłysną też na drzewach rosnących na pl. Zwycięstwa. W centrum wszystkie ozdoby będą koloru białego. Na prawobrzeżu planowane jest przystrojenie różnobarwnymi ozdobami nasłupowymi Ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach oraz Ronda Ronalda Reagana na styku osiedli Majowe, Bukowe-Klęskowo i Słoneczne - dodaje M. Kwiecień-Zwierzyńska. - Na prawobrzeżu przeważać będą ozdoby kolorowe.

Swoją pulą świątecznych dekoracji dysponuje również ZUK, odpowiadający m.in. za utrzymanie parków, zieleńców i fontann. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ozdoby zawiesi: na skwerze im. Janiny Szczerskiej (kule), na fontannach w Alei Fontann, powrócą podświetlane łabędzie w Bartłomiejce na Jasnych Błoniach, a jeden anioł stanie na Różance. ©℗

Mirosław WINCONEK
Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Będzie świeciło wkrótce w Szczecinie świątecznie na biało i kolorowo.

Iluminacje nie tylko na słupy Iluminacje nie tylko na słupy Iluminacje nie tylko na słupy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie