Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ile Szczecin zamierza wydać na wspieranie rozwoju gospodarczego?

Data publikacji: 08 stycznia 2019 r. 22:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Ile Szczecin zamierza wydać na wspieranie rozwoju gospodarczego?
 

Miasto w tym roku zamierza wydać ponad 10,5 miliona złotych na wspieranie rozwoju gospodarczego Szczecina oraz pozyskanie inwestorów. Według niektórych radnych, to jednak ciągle za mało.

We wtorek promocją gospodarczą Szczecina zajęli się radni z komisji budżetu i rozwoju. Według założeń w tym roku miasto zamierza wydać na ten cel ponad 10,5 miliona złotych. Jakie konkretne działania są brane pod uwagę?

Ponad 170 tys. złotych zostanie przeznaczone na spotkania prezydenta Szczecina z lokalnym środowiskiem gospodarczym, konferencje i szkolenia dla przedsiębiorców, promocję przedsiębiorczości, szczecińskich firm oraz wydarzeń gospodarczych. To także kilka konkursów, m.in. dla młodych firm na najlepsze start-upy, finansowanie lub dofinansowanie przez miasto wsparcia rozwoju przedsiębiorczości.

Prawie 650 tys. złotych zostanie przeznaczonych na zapewnienie dostępu do informacji dotyczącej oferty inwestycyjnej Szczecina. Chodzi m.ni. o organizację spotkań z inwestorami, wydarzeń biznesowych. Rozwój gospodarczy miasta to także pomoc w działaniach Powiatowego Urzędu Pracy, czyli promocja zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu. Na ten cel ma być przeznaczonych ponad 7 mln zł. Ponad 800 tys. zł wyda miasto w tym roku na składki za udział w różnych związkach i stowarzyszeniach. Ponad 1,1 mln zł pójdzie na wsparcie rozwoju obszaru metropolitalnego.

Ale wydatki na promocję miasta nie zadowalają wszystkich radnych. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 9 stycznia 2019 r.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2019-01-09 16:40:08
Enty raz i to samo! Zapłakałem. Johannes Quistorp w grobie się przewraca. Ten który wstydziłby się brać od tzw "miasta"!Czytaj korupcja. On dawał! I przedsiębiorczość takich jak on była rzeczą naturalną, nie kreatywną.
szczecinianin
2019-01-09 07:43:59
Wszędzie brakuje rąk do pracy, a miasto dofinansowuje Urzędy Pracy? W tym kraju nie pracują tylko ci co nie chcą. Każdy przyzwoity obywatel ma pracę, bo jej nie brakuje. Jak dla mnie to wyrzucenie pieniędzy w błoto lub przekręty.
$
2019-01-09 07:00:01
ZA mało, a raczej za dużo, bo jak widać Szczecin nie jest wybierany na centrale światowych koncernów i nie powstają miejsca pracy biurowej, tylko magazyny, fabryczki, gdzie pracę może otrzymać byle kto po przeszkoleniu.
Kaworzłop
2019-01-09 04:26:05
170.000 zł na siedzenie przy kawce lub kolacyjce w podupadającej restauracji i plotkowanie - za te pieniądze - postawić kilka pochwycić i naprawić zepsute windy na przystankach pętlach ZDITM...ewentualnie kilka kamer i mandaty dla wandali...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA