czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ile śmieci jest w basenach? – kontrowersyjne opłaty

Ile śmieci jest w basenach? – kontrowersyjne opłaty

Ile śmieci jest w basenach? – kontrowersyjne opłaty
Data publikacji: 2016-01-22 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2131 108255

– Czy jak zakończę budowę trzech basenów i napełnię je wodą, to przybędzie od tego śmieci? – pyta retorycznie Janusz Zalewski, właściciel pogorzelickiej „Sandry”, największego ośrodka wczasowego na Wybrzeżu Rewalskim. Po kontrowersyjnej decyzji radnych Rewala rozważa przeniesienie swojej firmy do sąsiedniej gminy.

Rewalscy radni zdecydowali, że od tego roku właściciele ośrodków wczasowych za śmieci będą płacić według zużycia wody. J. Zalewski, który do tej pory płacił 70 tys. złotych za wywóz odpadów, będzie płacił – jak odda do użytku trzy nowe baseny – 250-280 tys. zł!

Wiadomo przecież, że wodę w basenach trzeba zmieniać, ludzie po pływaniu się kąpią, przez cały czas pracuje pralnia, zużywa się wodę w wannach do masażu, czy też podlewa zieleń. Czy przez to przybywa śmieci? Nie, przybędzie tylko pieniędzy na koncie gminy, która wystawi fakturę za wywóz czegoś, czego nie wywiozła, bo to nie istnieje!

– Nie neguję cen, ale woda to przecież nie są śmieci! W minionym roku płaciliśmy za wywóz śmieci od każdego wczasowicza, co było dokładnie liczone, ponieważ pobieraliśmy od każdego gościa opłatę klimatyczną, którą kasowała gmina. Było to sprawiedliwe. Powstanie nowych basenów nie spowoduje, że przybędzie mi gości, którzy te śmieci będą produkowali – mówi właściciel „Sandry”.

Zdaniem wielu to kuriozalne rozwiązanie. Np. w Kołobrzegu, gdzie jest wiele ośrodków hotelowo-sanatoryjnych z basenami, ich właściciele sami wybrali sobie firmy wywożące śmieci i to im płacą wynegocjowane stawki. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

(mkw@kurier.szczecin.pl)

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 22 stycznia 2016 roku

Komentarze

JaKto
Najwięcej śmiecą dzieci i starcy, a właściwie ich pampersy... W poniedziałek KOMISJA ŚLEDCZA w tej sprawie i nadzwyczajna Sesja Rady Miasta-AFERA GÓWNIASTA, czas na zmiany
2016-01-23 00:52:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie