Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Hotel Dana dołączył do akcji „Mieszkanie dla medyka”

Data publikacji: 10 kwietnia 2020 r. 16:52
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2020 r. 09:56
Hotel Dana dołączył do akcji „Mieszkanie dla medyka”
 

Sto pokoi dla pracowników służby zdrowia nieodpłatnie udostępnił Hotel Dana w Szczecinie. Pierwsi goście zostaną przyjęci jeszcze w piątek (10 kwietnia).

- W każdym pokoju jest łazienka, telewizja satelitarna, WiFi i czajnik do przygotowania kawy czy herbaty. Mamy pewność, że pracownicy służby zdrowia będą mogli u nas wypocząć, czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie - mówi Marzena Bednarczyk, dyrektor Hotelu Dana.

Hotel Dana udostępnia pokoje hotelowe pracownikom służby zdrowia, którzy opiekują się osobami chorymi na COVID-19 w szpitalu jednoimiennym przy ul. Arkońskiej oraz nie wracają do domów w obawie, że mogliby stanowić zagrożenie dla bliskich.

Obiekt został podzielony na dwie strefy. Jedna przeznaczona jest dla medyków, druga - dla personelu hotelowego. Wszyscy pracownicy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i otrzymali szczegółowe instrukcje dotyczące pracy w warunkach nadzwyczajnych.

W akcji szczecińskiej Okręgowej Izby Lekarskiej „Mieszkanie dla medyka” bierze już udział kilka innych obiektów. Natomiast miasto przekazało do tej pory 68 mieszkań.

Hotel Dana należy do J.W. Construction Holding S.A., który jest m.in. właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500.

(KaNa)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Karaluszki
2020-04-17 09:43:00
Nie wracają w obawie, że mogą stanowić zagrożenie dla bliskich. Natomiast hotel nie ma takich dylematów i niedoposażonych pracowników wystawia na styczność z personelem medycznym. Rączki w mediach uściskane, hotel dostaje darmową reklamę, a pracownicy traktowani są gorzej jak drukarki. Bez żadnego pytania, ze środkami ochrony dopiero na trzeci dzień. Kombinacje, cyrkowe sztuczki jak pracownikom nie płacić, a jednocześnie ich zatrzymać bo rekrutacja na nowo po otwarciu to za duży przestój i koszta. Cynizm, cynizm, cynizm.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA