wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Henryk kusi zabiegami

Henryk kusi zabiegami

Henryk kusi zabiegami
Data publikacji: 2019-05-15 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1601 391057

Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Henryk” w Świnoujściu został oficjalnie otwarty. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, podkreślał, że dzisiaj tego typu inwestycje są możliwe, bo sześć lat temu uzdrowiska w Świnoujściu oraz Kołobrzegu przeszły pod zarząd samorządu wojewódzkiego.

- Kiedy sześć lat temu komunizowaliśmy spółkę, to zapewnialiśmy, że będziemy się starali o nią troszczyć. Nie ukrywam, że widzieliśmy potencjał w uzdrowiskach w Świnoujściu oraz Kołobrzegu, ale widzieliśmy także bariery rozwojowe. Z punktu widzenia Warszawy nie zawsze dostrzegano potencjał i nie stwarzano warunków rozwoju. W części infrastrukturalnej staramy się wywiązywać z zobowiązań i ośrodek Henryk jest tego przykładem - mówił O. Geblewicz.

W podobnym tonie wypowiadał się później Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Gospodarz kurortu wspominał, że był tutaj, gdy wmurowywany był kamień węgielny i teraz podczas otwarcia. - Ale nie byłoby tego, gdyby nie decyzje o komunalizacji podjęte sześć lat temu - dodał.

Na kuracjuszy czeka bogata baza zabiegowa, basen, strefa saun, masaże wodne i ekskluzywne apartamenty spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości. Ośrodek powstał w miejscu starego „Henryka”, który przez wiele lat służył rzeszom kuracjuszy przebywających na leczeniu w Świnoujściu. Nowy, w pełni nowoczesny Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej położony jest przy ulicy Henryka Sienkiewicza - w  sercu nadmorskiej dzielnicy miasta tuż przy XIX wiecznym Parku Zdrojowym. Obiekt dysponuje 74 pokojami. ©℗

Tekst i fot. BaT
 
Na zdjęciu: Uzdrowisko Świnoujście zakończyło inwestycję Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Henryk”. Dzięki temu zaoferuje kuracjuszom najwyższy standard usług.

Henryk kusi zabiegami Henryk kusi zabiegami

Komentarze

henio
Piękna laurka.
2019-05-16 07:15:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie