Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Henryk kusi zabiegami

Data publikacji: 15 maja 2019 r. 23:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Henryk kusi zabiegami
 

Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Henryk” w Świnoujściu został oficjalnie otwarty. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, podkreślał, że dzisiaj tego typu inwestycje są możliwe, bo sześć lat temu uzdrowiska w Świnoujściu oraz Kołobrzegu przeszły pod zarząd samorządu wojewódzkiego.

- Kiedy sześć lat temu komunizowaliśmy spółkę, to zapewnialiśmy, że będziemy się starali o nią troszczyć. Nie ukrywam, że widzieliśmy potencjał w uzdrowiskach w Świnoujściu oraz Kołobrzegu, ale widzieliśmy także bariery rozwojowe. Z punktu widzenia Warszawy nie zawsze dostrzegano potencjał i nie stwarzano warunków rozwoju. W części infrastrukturalnej staramy się wywiązywać z zobowiązań i ośrodek Henryk jest tego przykładem - mówił O. Geblewicz.

W podobnym tonie wypowiadał się później Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Gospodarz kurortu wspominał, że był tutaj, gdy wmurowywany był kamień węgielny i teraz podczas otwarcia. - Ale nie byłoby tego, gdyby nie decyzje o komunalizacji podjęte sześć lat temu - dodał.

Na kuracjuszy czeka bogata baza zabiegowa, basen, strefa saun, masaże wodne i ekskluzywne apartamenty spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości. Ośrodek powstał w miejscu starego „Henryka”, który przez wiele lat służył rzeszom kuracjuszy przebywających na leczeniu w Świnoujściu. Nowy, w pełni nowoczesny Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej położony jest przy ulicy Henryka Sienkiewicza - w  sercu nadmorskiej dzielnicy miasta tuż przy XIX wiecznym Parku Zdrojowym. Obiekt dysponuje 74 pokojami. ©℗

Tekst i fot. BaT
 
Na zdjęciu: Uzdrowisko Świnoujście zakończyło inwestycję Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Henryk”. Dzięki temu zaoferuje kuracjuszom najwyższy standard usług.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

henio
2019-05-16 07:15:44
Piękna laurka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA