sobota, 23 stycznia 2021r.

Hazard zamiast kwiaciarni w Dębnie

Data publikacji: 2020-06-12 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-12 13:25
Hazard zamiast kwiaciarni w Dębnie
 

Podczas ogólnopolskiej akcji zwalczania nielegalnego hazardu - PASAŻ - zamknięty został salon gier komputerowych w Dębnie. W lokalu miała być kwiaciarnia. 

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspierani przez policję skontrolowali przy głównej ulicy Dębna lokal, który miał być kwiaciarnią. Natrafili tam na nielegalny salon gier komputerowych.

Do dalszego postępowania zajęto 11 komputerów z monitorami, na których urządzano nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono rejestrator monitoringu wizyjnego oraz przeznaczone na wypłaty wygranych 540 zł. 

- W stosunku do osób prowadzących nielegalne gry komputerowe wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Materiały zebrane podczas czynności przekazano również do dalszych postępowań administracyjnych dotyczących nielegalnego urządzania gier hazardowych.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach (jednostkach komputerowych) grożą wysokie kary.

- Kara za urządzanie gier bez wymaganej koncesji wynosi 100 tysięcy złotych  od każdego automatu - wyjaśnia rzeczniczka. - Dodatkowo, za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa, czyli grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Warto pamiętać, że jedynym wygranym w takich przypadkach jest niepłacący należnych danin właściciel urządzeń.

(mag)

Fot. IAS

Komentarze

??
2020-06-12 10:00:00
Dziwne zdjęcie nie pasujące do dzisiejszych czasów.Na glebie pod bronią leży młody wątły człowiek a cały utarg potężnej akcji to 500 zł.Od czegoś takiego zaczęło się w Ameryce protestować.Gdyby tak leżały przekrętasy od VAT to byłaby akcja dla mediów a nie wysłani na prowincję na szczyla antyterroryści zglebili go i znaleźli parę stów. Ci z Policji i CBŚ znaleźli chociaż narkotyki za 3 miliardy
?
2020-06-12 08:36:20
To stara wiadomość, czy kolejny salon gier w kwiaciarni w Dębnie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ