poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Grypa odpuszcza

Grypa odpuszcza

Grypa odpuszcza
Data publikacji: 2016-04-05 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1188 127042

Choć na grypę choruje obecnie dużo mniej osób niż choćby tydzień temu, to jednak sezon zachorowań jeszcze się nie zakończył. Do szpitali wciąż trafiają pacjenci z wysoką gorączką, kaszlem, bólem głowy i mięśni. Lekarze przewidują, że tak naprawdę grypa odpuści dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Sezonu grypowego jeszcze nie odtrąbiono, ale zachorowań jest już na tyle mało, że można się pokusić o wstępne podsumowanie. Analiza statystyk Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wskazuje, że trwające od początku września 2015 r. zagrożenie zachorowaniem grypą i zakażeniem grypopodobnym w Zachodniopomorskiem niewiele się różniło od poprzedniego sezonu (2014-2015). Może to trochę dziwić, bo na przełomie grudnia i stycznia przychodnie w całym województwie były przepełnione chorymi. Na rejestrację do lekarzy rodzinnych czekało się czasem kilka dni.

- Trzy dni z rzędu próbowałem się dostać do swojego lekarza w Przychodni Medycyny Rodzinnej „Abramowski" w Szczecinie - mówi nasz Czytelnik. - W końcu zrezygnowałem. Kurowałem się sam, a zamiast zwolnienia wziąłem tydzień urlopu.

Największe natężenie zachorowań przypadło na trzy miesiące: grudzień 2015 r. oraz styczeń i luty 2016 r. Wtedy liczba chorych przekraczała średnią z poprzednich lat i sięgała prawie 5 tys. Jednak wcześniej, tzn. we wrześniu i w październiku oraz w marcu, zakażonych wirusem było już na tyle mniej, że w sumie można powiedzieć, iż liczba zachorowań była zbliżona do tej z poprzednich sezonów.©℗

Leszek Wójcik

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 6.04.2016 r.

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

Wyłączone ogrzewanie miejskie!
Najlepsze jest to, że należę do tej nieszczęsnej grupy ludzi, co właśnie cierpią w łóżku przez grypę, a moja Wspólnota Mieszkaniowa Szafera 38-68 wyłączyła ogrzewanie miejskie. Skoro Panom decydującym, tak gorąco w mieszkaniach, to niech przykręcą kaloryfery z 5 na 0, a nie od razu wyłączają w całym bloku i nie dają możliwości na życie poza kołdrą. W bloku z płyty jest tak szybko zimno, że 2 dni ciepła na zewnątrz nie nagrzały mieszkań do normalnego funkcjonowania na 2 -3 miesiące bez ogrzewania kaloryferem, już nawet po zachodzie słońca czuć różnicę w temp. pomieszczenia i skoro płacę za ogrzewanie cały rok, to powinnam mieć możliwość włączenia sobie 5 i chodzić nawet nago po własnym M nawet w lipcu. Zastanawia mnie jeszcze, czy rodziny tych Panów nie robią prania, bo w tej sytuacji wg mnie jest to nie wykonalne, chyba, że mają suszarki bębnowe i nic im nie zgnije, bo prędzej o to niż o suche majtki! Co więcej co rok jest to samo, sąsiednie bloki cieszą się ciepłem do czerwca i od września, a u Nas kwiecień czy listopad i Syberia w mieszkaniach.
2016-04-06 14:10:07
Grypa
Paskudna choroba, ale nie można się poddawać i trzeba walczyć :)
2016-04-06 07:34:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie