środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Grypa coraz groźniejsza. Jedna ofiara śmiertelna

Grypa coraz groźniejsza. Jedna ofiara śmiertelna

Grypa coraz groźniejsza. Jedna ofiara śmiertelna
Data publikacji: 2019-02-19 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 2817 376328

Rośnie liczba zachorowań na grypę. W wielu regionach Polski nawet gwałtownie - niestety są już pierwsze ofiary śmiertelne. Także w Zachodniopomorskiem.  W naszym regionie z powodu powikłań tej infekcji w poprzednim tygodniu zmarła jedna osoba, a 71 trafiło do szpitala.

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, liczba chorych w naszym województwie ostatnio wzrosła, ale nie na tyle, by mówić o epidemii. W ciągu ostatniego tygodnia (od 8 do 15 lutego) w Zachodniopomorskiem zachorowało na grypę lub choroby grypopodobne 4913 osób. To więcej niż przeciętnie, ale liczba ta jeszcze nie niepokoi. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na przełomie stycznia i lutego grypa dopadała blisko 9 tys. osób tygodniowo.

Oznacza to jednak, że trzeba być ostrożnym, sezon grypowy już się zaczął. A infekcja ta może mieć ciężki przebieg. W drugim tygodniu lutego 71 osób z Zachodniopomorskiego zostało skierowanych do szpitala z powodu objawów ze strony układu oddechowego. W wyniku powikłań pogrypowych w naszym regionie zmarła jedna osoba – to 79-letnia kobieta.

Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa WSSE twierdzi, że sezon grypowy zwykle trwa od stycznia do końca marca. Kiedy nastąpi jego szczyt? Trudno powiedzieć. Co roku przychodzi w innym momencie.

Dziś wiadomo jedno: chorych wciąż przybywa. Tydzień wcześniej (między 1 a 7 lutego) było ich: 2859. Można się więc domyślać, że fala zachorowań dopiero do nas dotrze.

W Szczecinie wielu chorych (najczęściej ci z powikłaniami) trafia do szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej. W tej placówce przebywa obecnie 19 osób chorych na grypę. Od 14 lutego profilaktycznie wstrzymano więc odwiedziny chorych.

- Zakaz odwiedzin został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo hospitalizowanych oraz ich bliskich - tłumaczy Natalia Andruczyk, rzeczniczka SPWSZ.

Nie ma określonego terminu do kiedy będzie obowiązywał. W szpitalu powiedziano nam, że „do odwołania". ©℗

Leszek Wójcik

Na zdjęciu: W Szczecinie wielu chorych (najczęściej ci z powikłaniami) trafia do szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie