czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka

Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka

Gryfinianie pytają, gdzie jest ławeczka
Data publikacji: 2017-10-22 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:29
Wywietleń: 1015 297688

– Nawet głupiej ławeczki nie potrafią zamontować – skarży się nasz Czytelnik na urzędników gryfińskiej gminy, wskazując, iż ławka przy ulicy Flisaczej miała być zamontowana już dawno.

– Sklepy znajdujące się na końcu tej ulicy odwiedza wielu klientów. Nie wszyscy mają samochody, dużo osób przemierza tę drogę pieszo. Najczęściej są to starsi mieszkańcy i rodzice z małymi dziećmi. Ludzie upominali się o montaż takiego siedziska. Miejscowa prasa trąbiła, że magistrat o tym wie, i że sprawa będzie załatwiona. Miejsce przygotowano bodajże w ubiegłym roku, tylko ławeczki nadal nie ma – mówi.

Gryfinianina poruszył zwłaszcza widok matki, która karmiąc dziecko kucnęła, bo nie miała gdzie usiąść. Ulica Flisacza ma około 800 metrów długości. W całym jej ciągu pieszym nie ma ani jednej ławki. Czy jest potrzebna? Wszyscy przechodnie, zapytani o to podczas gromadzenia przez nas informacji, odpowiedzieli twierdząco.

- Przez cały dzień chodzi tędy wiele osób – zatrzymuje się na chwilę rozmowy starszy mężczyzna. – Na takiej ławce można by na chwilę przysiąść i odpocząć. Kiedy dźwigam ciężkie torby ze sprawunkami, to muszę na moment odsapnąć. Przystaję wówczas mniej więcej w połowie drogi, najczęściej w miejscu przygotowanym pod ławkę. Pani nie wie, dlaczego jej jeszcze nie postawili?   

Ulica Flisacza w Gryfinie wchodzi w skład drogi krajowej nr 31, więc pytanie w imieniu naszych Czytelników kierujemy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- GDDKiA nie ma w swoich planach ustawiania ławek. Natomiast w przypadku tego miejsca było uzgodnione z gminą Gryfino, iż GDDKiA przygotuje miejsce pod ławkę, a samą ławkę ustawi gmina Gryfino we własnym zakresie. Miejsce pod ławkę zostało wykonane w roku ubiegłym o czym poinformowaliśmy przedstawiciela Urzędu Gminy, który zadeklarował, że ławka zostanie ustawiona wiosną bieżącego roku – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. 

- I znowu mamy obiecanki-cacanki – komentuje gryfinianin, który zasygnalizował nam problem.

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

2 Laweczki - by zadowolic i rozwiedzionych
A moze od razu postawic 2 laweczki, gdyz za jakis czas nie "okazalo sie" ze 1-na to za malo, no i musza byc Mocne by "napakowani"... je NIE po-roz-ry-wali ! A, by Nie dzwigac zakupionych towarow, to warto zalatwic sobie "specjalne" wozki z torbami - dla wiekszej ilosci towarow ! Chyba ze Komus pasuje i... taczka ??
2017-10-22 15:29:12
;
Ważne, że urzędnicy mają stołki ;)
2017-10-22 11:35:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy