Środa, 04 października 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

"Gryfia" już po raz piąty!

Data publikacji: 24 czerwca 2016 r. 07:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
"Gryfia" już po raz piąty!
Przyznaniu nagrody towarzyszy plener literacki "Odkryj książkę na nowo". Fot. arch.  

W sobotę (25 czerwca) "Kurier Szczeciński" już po raz piąty przyzna Gryfię - Ogólnopolską Nagrodą Literacką dla Autorki wartą 50 tysięcy złotych. W tym roku do nagrody nominowane są Katarzyna Gondek za "Otolit", Anna Janko za "Małą zagładę", Magdalena Kicińska za "Panią Stefę", Renata Lis za "W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu" oraz Agata Tuszyńska za "Narzeczoną Schulza".

Gryfia ma promować dobrą literaturę, ale jest też wydarzeniem skierowanym do wszystkich szczecinian. Dlatego w ten weekend zapraszamy Państwa na Jasne Błonia. W piątek o godz. 12 zostanie tam uroczyście otwarty plener literacki "Odkryj książkę na nowo" zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Impreza potrwa do niedzieli.

W programie spotkań z literaturą na Jasnych Błoniach m.in. kiermasz książki, spotkania z finalistkami, spotkania z autorami takimi jak Wojciech Cejrowski czy Ilona Łepkowska, koncerty oraz propozycje dla dzieci. A także akcja bookcroosingowa, w ramach której powstały dwie piękne półki do wymiany książek.

W specjalnej strefie ekologicznej dzieci dowiedzą się, dlaczego warto książki wypożyczać i się nimi wymieniać - a to wszystko dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. ©℗

(as)

Fot. arch.

PEŁNY PROGRAM IMPREZY

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA