czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > "Gryfia" już po raz piąty!

"Gryfia" już po raz piąty!

"Gryfia" już po raz piąty!
Data publikacji: 2016-06-24 07:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1733 140382

W sobotę (25 czerwca) "Kurier Szczeciński" już po raz piąty przyzna Gryfię - Ogólnopolską Nagrodą Literacką dla Autorki wartą 50 tysięcy złotych. W tym roku do nagrody nominowane są Katarzyna Gondek za "Otolit", Anna Janko za "Małą zagładę", Magdalena Kicińska za "Panią Stefę", Renata Lis za "W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu" oraz Agata Tuszyńska za "Narzeczoną Schulza".

Gryfia ma promować dobrą literaturę, ale jest też wydarzeniem skierowanym do wszystkich szczecinian. Dlatego w ten weekend zapraszamy Państwa na Jasne Błonia. W piątek o godz. 12 zostanie tam uroczyście otwarty plener literacki "Odkryj książkę na nowo" zorganizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Impreza potrwa do niedzieli.

W programie spotkań z literaturą na Jasnych Błoniach m.in. kiermasz książki, spotkania z finalistkami, spotkania z autorami takimi jak Wojciech Cejrowski czy Ilona Łepkowska, koncerty oraz propozycje dla dzieci. A także akcja bookcroosingowa, w ramach której powstały dwie piękne półki do wymiany książek.

W specjalnej strefie ekologicznej dzieci dowiedzą się, dlaczego warto książki wypożyczać i się nimi wymieniać - a to wszystko dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. ©℗

(as)

Fot. arch.

PEŁNY PROGRAM IMPREZY

"Gryfia" już po raz piąty! "Gryfia" już po raz piąty! "Gryfia" już po raz piąty! "Gryfia" już po raz piąty! "Gryfia" już po raz piąty!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie