Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Groził, że wysadzi budynek w powietrze

Data publikacji: 05 listopada 2015 r. 11:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Groził, że wysadzi budynek w powietrze
 

17-latek postawił na nogi policję w Drawsku Pomorskim. Groził, że wysadzi w powietrze budynek w pobliskiej miejscowości, jeśli nie dostanie 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek (3 bm.), ale policja poinformowała o nim dopiero teraz. Nastolatek zadzwonił na numer alarmowy do dyżurnego drawskiej komendy grożąc, że jeśli w ciągu 20 minut nie dostanie 20 tysięcy złotych, wysadzi w powietrze budynek w miejscowości położonej kilka kilometrów od Drawska.

– Zażądał, aby okup umieścić w koszu na śmieci niedaleko placówki oświatowo-wychowawczej – relacjonuje st. asp. Agnieszka Waszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Funkcjonariusze, w poszukiwaniu bomby sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku, w okolicy którego miał był złożony okup. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Sprawca całego zamieszania szybko wpadł w ręce policji. Jak się okazało, żądał okupu dzwoniąc z telefonu pożyczonego od kolegi. 17-latek usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Przyznał się do wszystkiego, jednak nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego tak postąpił.

O losie nastolatka zdecyduje sąd. Żartownisiowi grozi nawet 8 lat więzienia.

(żan)

Fot. Archiwum: R. Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gienio
2015-11-05 13:21:18
Mam nadzieje, ze to nie skonczy sie "zawiasami".
Przesada
2015-11-05 10:51:29
Jak to było na Karierze Nikodema Dyzmy: "Wariat, po prostu wariat".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA