piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Groził, że wysadzi budynek w powietrze

Groził, że wysadzi budynek w powietrze

Groził, że wysadzi budynek w powietrze
Data publikacji: 2015-11-05 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 1447 35586

17-latek postawił na nogi policję w Drawsku Pomorskim. Groził, że wysadzi w powietrze budynek w pobliskiej miejscowości, jeśli nie dostanie 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek (3 bm.), ale policja poinformowała o nim dopiero teraz. Nastolatek zadzwonił na numer alarmowy do dyżurnego drawskiej komendy grożąc, że jeśli w ciągu 20 minut nie dostanie 20 tysięcy złotych, wysadzi w powietrze budynek w miejscowości położonej kilka kilometrów od Drawska.

– Zażądał, aby okup umieścić w koszu na śmieci niedaleko placówki oświatowo-wychowawczej – relacjonuje st. asp. Agnieszka Waszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Funkcjonariusze, w poszukiwaniu bomby sprawdzili wszystkie pomieszczenia w budynku, w okolicy którego miał był złożony okup. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Sprawca całego zamieszania szybko wpadł w ręce policji. Jak się okazało, żądał okupu dzwoniąc z telefonu pożyczonego od kolegi. 17-latek usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Przyznał się do wszystkiego, jednak nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego tak postąpił.

O losie nastolatka zdecyduje sąd. Żartownisiowi grozi nawet 8 lat więzienia.

(żan)

Fot. Archiwum: R. Stachnik

Komentarze

Gienio
Mam nadzieje, ze to nie skonczy sie "zawiasami".
2015-11-05 13:21:18
Przesada
Jak to było na Karierze Nikodema Dyzmy: "Wariat, po prostu wariat".
2015-11-05 10:51:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”