Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Goleniów powiększy sieć tras dla rowerzystów

Data publikacji: 2019-08-15 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 20:22
Goleniów powiększy sieć tras dla rowerzystów
Fot. ZUM  

Gmina Goleniów rozbuduje sieć ścieżek rowerowych. Na jej terenie przybędzie prawie 4 km nowej infrastruktury. Prowadzić będzie od węzła Goleniów Park Przemysłowy do dworca kolejowego. Do inwestycji, która zapewni mieszkańcom miasta lepsze skomunikowanie, dołoży unijny Program Regionalny.

Inwestycja uatrakcyjni, a przede wszystkim poprawi dostępność komunikacyjną do ważnych obszarów funkcjonalnych Goleniowa, np. Parku Przemysłowego. Nowa rowerowa infrastruktura, która powstanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, będzie mieć ponad 3,6 km. Wybudowana będzie od ul. Prostej w Łozienicy i zbiegnie się z istniejącą już ścieżką przy ul. Nowej. Dodatkowo trasa pojawi się także wzdłuż ul. Granitowej, z jednoczesnym połączeniem jej z planowanym w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej węzłem przesiadkowym.

- To dobre wiadomości dla mieszkańców Goleniowa. Inwestycja łączy w sobie kilka istotnych elementów. Z jednej strony przybędzie infrastruktury dla osób lubiących aktywny wypoczynek, z drugiej zaś pojawi się wygodna i alternatywna forma transportu do miejsc pracy - tak inwestycję ocenia marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 4 mln zł, z czego ponad 2,1 mln zł przeznaczy z unijnej dotacji Urząd Marszałkowski. Zdaniem burmistrza Roberta Krupowicza z nowoczesnej infrastruktury będzie można skorzystać w 2020 roku. Realizację rowerowego projektu władze Goleniowa zaplanowały pomiędzy kwietniem a grudniem.

(g)

Fot. ZUM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wojciech
2019-08-16 20:00:30
Może by tak remonty dziurawych ulic ,pełno ich w mieście.
HogoFogo
2019-08-16 09:03:23
Nic tak nie motywuje do pracy, jak dojazd do niej rowerem, w listopadzie, o godz. 05.30.
Ale to już było ...
2019-08-15 20:30:15
http://goleniow.biz/gpp/parking-centralny-sciezka-pieszo-rowerowa/ Już takie dawanie kasy było i co ? Dlaczego nigdzie nie ma informacji, że najpierw są kosztorysy, projekty, przetargi i .... unieważnianie przetargów. A w Gminie Goleniów to raczej norma.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA