Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Gmina przejmuje stery na kąpielisku

Data publikacji: 11 maja 2017 r. 09:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:36
Gmina przejmuje stery na kąpielisku
 

Poczynając od letniego sezonu 2017 r., gospodarzem kąpieliska w Zieleniewie nad jeziorem Miedwie będzie gmina Kobylanka. Od roku 1976 działki te były dzierżawione przez stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji i on też zajmował się kąpieliskiem.

Gmina Kobylanka jest właścicielem terenu nad jeziorem Miedwie. Zdaniem wójta gminy Mirosława Przysiwka „Dobra publiczne celom publicznym służące, powinny pozostawać w jurysdykcji zarządczej państwa, samorządu bądź ich jednostek organizacyjnych. Takie mam nieodparte przekonanie, zatem tak będzie dopóki będę wójtem”.

A czy gmina poradzi sobie z prowadzeniem kąpieliska? Wójt informuje, że od dwóch lat gmina korzysta z pewnego wzorca postępowania i sprawdza się on w praktyce w zarządzaniu promenadą, łącznie z amfiteatrem i molem.

Bezpieczeństwo na kąpielisku ma zapewnić Ochotnicza Straż Pożarna z pobliskiego Bielkowa, która ma już zgodę MSWiA na prowadzenie ratownictwa wodnego w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Strażacy z Bielkowa wygrali też ogłoszony przez gminę przetarg na świadczenie w bieżącym roku takiej usługi na kąpielisku w Zieleniewie.

Przy wejściu na kąpielisko nie będą pobierane żadne opłaty, podobnie jak obecnie. Wójt nie wyklucza jednak, że mogą pojawić się opłaty dodatkowe, za świadczone przez gminę usługi publiczne, np. za korzystanie z parkingów, toalet, pola namiotowego i kempingu. ©℗

(żak)

Fot. Piotr Dużak

Na zdjęciu: Gmina Kobylanka będzie nie tylko gospodarzem m.in. mola i amfiteatru, ale także kąpieliska.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec Gminy Kobylanka
2017-05-11 14:08:32
Nie mogę zgodzić się z poprzednim wpisem. Akwen mało atrakcyjny, zamknięty, brak połączeń wodnych z innymi, zero zagospodarowania, a to co jest trąci myszką i latami '70 XX wieku.Podnad to akwen dostępny tylko dla żehlarzy, kto zdrowo myślący przywiezie swój jacht nad Miedwie , aby popływać 2-3 dni? Brak perspektywicznego planu zagospodarowania, sama "promenada" zniszczona i nie odnawiana ( nie trzyma standardów i konieczności utrzymania efektu , gdzie ZPOR i kontrole? ), molo z głębokością na końcu 1,5 metra ! Tym bardziej, że Gmina nie ma pomysłu na zagospodarowanie, szuka "myślących inaczej" na zainwestowanie bez gwarancji odzyskania wyłożonych środków, celowo wprowadza w błąd potencjalnych dzierżawców oraz media ( jak wyżej ). Z początkiem tygodnia Wójt Gminy Kobylanka unieważnił przetarg na obsługę kąpieliska nad j. Miedwie. Więc informacja , że OSP Bielkowo będzie prowadzić kąpielisko jest kłamstwem! Camping, parking i po raz pierwszy płatne toalety zapewne trafią w ręce pierwszego "podszeptywacza" Kamrowskiego.
Gość
2017-05-11 10:02:21
Super wiadomość dla mieszkańców To miejsce powinno tętnić rekreacyjnym życiem,to powinno być prawdziwe centrum wodnej rekreacji,rozrywki i wypoczynku.Niestety mimo wielkiego (choć paradoksalnie przez awen wodny ograniczony ) potencjału nic szczególnego tam się nie dzieje.Okolica i położenie wspaniałe i stworzone by takim centrum się stać.Sam zbiornik-jezioro wiadomo wpisane jest na listę miejsc o znaczeniu strategicznym a więc i olbrzymie z tym związane ograniczenia w funkcjonowaniu,ale przecież tereny przyległe i kąpieliska mogą zacząć na siebie i Gminę zarabiać.Mam wrażenie że My w Polsce nie potrafimy na turystyce i rekreacji zarabiać.Tu aż prosi się by pozyskać dobrego inwestora lub partnera strategicznego i stworzyć piękne miejsca do rekreacji,wypoczynku,zabawy.Byłaby to dla mieszkańców Stargardu,Szczecina alternatywa między wyjazdem nad morze a inne odległe miejsca takie jak Nowe Warpno,Trzebież.Może teraz Gmina zacznie w końcu dostrzegać walory tego miejsca i przekona się że pieniądze tam właśnie leżą-trzeba tylko umiejętnie po nie się schylić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA