Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Gmina obiecuje i zwodzi. Sami sobie radźcie!

Data publikacji: 2017-04-25 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Gmina obiecuje i zwodzi. Sami sobie radźcie!
Dziury w podłodze zakrywa dywan. Państwo Antoniewiczowie od pięciu lat czekają na remont. Fot. Maria Piznal  

– Moim zdaniem urzędnicy lekceważą ludzi – twierdzi gryfinianin Henryk Antoniewicz i zarzuca władzy, że nie spełnia przedwyborczych obietnic. Bo przecież remont budynków komunalnych był jednym z najważniejszych zadań do wykonania wśród spraw społecznych, które ówczesny kandydat, a obecny burmistrz Mieczysław Sawaryn wymieniał w programie wyborczym.

Państwo Marianna i Henryk Antoniewiczowie od ponad dwudziestu lat mieszkają w niewielkim lokalu komunalnym na czwartym piętrze w jednym z bloków przy ul. Niepodległości w Gryfinie. Oboje są już po siedemdziesiątce, na emeryturze. Gospodyni jest bardzo schorowana. Półki meblościanki w maleńkim pokoiku wypełnione są lekarstwami.

Niestety, zmagania seniorów z naturalnymi kłopotami związanymi z upływem lat nie są jedynymi. Przyszło im mierzyć się z biurokratyczną machiną i ludźmi, którzy nią kierują. Od pięciu lat czekają na wymianę podłóg. Koszt tego remontu wyceniono w 2015 roku na ok. 7 tys. zł.

– Jeszcze w ubiegłym roku, w harmonogramie remontów byliśmy ujęci na liście rezerwowej, że jak wystarczy środków, to podłoga będzie wyremontowana. A teraz burmistrz mówi, że tego remontu nie będzie. I naciska, żebym mieszkanie wykupił i sam wyremontował, że ten koszt zostanie uwzględniony w cenie lokalu. Nie stać nas na kupno mieszkania – mówi pan Henryk. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 25 kwietnia 2017 r.

Tekst i fot. Maria Piznal

Na zdjęciu: Dziury w podłodze zakrywa dywan. Państwo Antoniewiczowie od pięciu lat czekają na remont.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jasne
2017-04-25 15:42:45
Niech inni zapłacą Też bym tak chciał
ZGR
2017-04-25 13:20:23
To co, znowu ktoś będzie zbierał podpisy za odwołaniem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ