Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Głuchy telefon

Data publikacji: 21 maja 2016 r. 08:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Głuchy telefon
 

Potencjalni beneficjenci programu „Rodzina 500 plus" w Szczecinie skarżą się, że od wielu dni nie mogą się dodzwonić do Szczecińskiego Centrum Świadczeń. Nie pomogło nawet uruchomienie dodatkowego dyżurnego telefonu.

Od piątku działa numer telefonu: 91 44 27 124, pod którym w godzinach od 7:30 do 15 pracownicy SCŚ udzielają informacji mieszkańcom na temat programu. Ale to nie rozwiązało problemu. W piątek wciąż dodzwonienie się do centrum graniczyło z cudem.

- Mam małe dziecko w domu i nie mogę się pofatygować osobiście, a muszę zadać kilka pytań związanych z procedurą ubiegania się o świadczenie wychowawcze - mówi jedna z naszych Czytelniczek. - Dzwonię od poniedziałku pod trzy różne numery telefonów - jest albo wolny sygnał i nikt nie odbiera, albo sygnał zajęty. Ten dyżurny telefon też nie pomógł. Wciąż nie mogę się dodzwonić.

Maciej Homis, rzecznik SCŚ tłumaczy, że pracownicy mają dużo pracy związanej z weryfikacją złożonych wniosków i jednocześnie udzielają informacji klientom, którzy przychodzą osobiście lub dzwonią.

- Uruchomiliśmy dyżurny numer telefonu - mówi rzecznik. - Działa on od piątku. Jeśli okaże się, że to za mało, to być może pomyślimy o kolejnym.©℗

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gargamel
2016-05-21 09:59:07
I kolejne koszta generuje program miłościwie nam panujacego. Zamiast obniżyć podatki łącznie z VAT-em wprowadza sie niwe świadczenia dostępne dla wybranych. A ludzie gorszego sortu (czyt. bezdzietni) niech płacą. Kiedy ten durny naród w końcu zrozumie, że rząd nie ma własnych pieniędzy! Żeby coś dać, muszą najpierw coś zabrać! Rację miał Stonoga mówiąc że PiS tak nas będzie dymał jak jeszcze nikt nas nie wydymał, będzie nas dymał że gardłem będzie wychodzić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA