niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Głuchy telefon

Głuchy telefon

Głuchy telefon
Data publikacji: 2016-05-21 08:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 593 134564

Potencjalni beneficjenci programu „Rodzina 500 plus" w Szczecinie skarżą się, że od wielu dni nie mogą się dodzwonić do Szczecińskiego Centrum Świadczeń. Nie pomogło nawet uruchomienie dodatkowego dyżurnego telefonu.

Od piątku działa numer telefonu: 91 44 27 124, pod którym w godzinach od 7:30 do 15 pracownicy SCŚ udzielają informacji mieszkańcom na temat programu. Ale to nie rozwiązało problemu. W piątek wciąż dodzwonienie się do centrum graniczyło z cudem.

- Mam małe dziecko w domu i nie mogę się pofatygować osobiście, a muszę zadać kilka pytań związanych z procedurą ubiegania się o świadczenie wychowawcze - mówi jedna z naszych Czytelniczek. - Dzwonię od poniedziałku pod trzy różne numery telefonów - jest albo wolny sygnał i nikt nie odbiera, albo sygnał zajęty. Ten dyżurny telefon też nie pomógł. Wciąż nie mogę się dodzwonić.

Maciej Homis, rzecznik SCŚ tłumaczy, że pracownicy mają dużo pracy związanej z weryfikacją złożonych wniosków i jednocześnie udzielają informacji klientom, którzy przychodzą osobiście lub dzwonią.

- Uruchomiliśmy dyżurny numer telefonu - mówi rzecznik. - Działa on od piątku. Jeśli okaże się, że to za mało, to być może pomyślimy o kolejnym.©℗

(sag)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Gargamel
I kolejne koszta generuje program miłościwie nam panujacego. Zamiast obniżyć podatki łącznie z VAT-em wprowadza sie niwe świadczenia dostępne dla wybranych. A ludzie gorszego sortu (czyt. bezdzietni) niech płacą. Kiedy ten durny naród w końcu zrozumie, że rząd nie ma własnych pieniędzy! Żeby coś dać, muszą najpierw coś zabrać! Rację miał Stonoga mówiąc że PiS tak nas będzie dymał jak jeszcze nikt nas nie wydymał, będzie nas dymał że gardłem będzie wychodzić.
2016-05-21 09:59:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie