Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Głos ekspertów. Rosyjska wojna o tożsamość Ukrainy

Data publikacji: 20 czerwca 2024 r. 17:30
Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2024 r. 18:46
Głos ekspertów. Rosyjska wojna o tożsamość Ukrainy
Od lutego 2022 roku Ukraińcy opierają się rosyjskiej agresji. Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Colloquia Erasmiana, tym razem wokół książki Joanny Getki i  Jolanty Draczewskiej „Ruś porywana? Rosyjska wojna o tożsamość Ukrainy”. Debata odbędzie się w czwartek o godz. 19:30 na platformie MS Teams.

Colloquia Erasmiana (pamięci prof. Erazma Kuźmy) to interdyscyplinarne spotkania dla doktorantów (i nie tylko) Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas spotkania poruszane będą tematy badawcze takie jak: kultura imperialna, mit lingwokulturowy, władza i naród.

Fragment książki:,,Tożsamościowe narracje Władimira Putina pokazują ponadto bliski związek z imperialnymi tradycjami Rosji: taki niedookreślony naród rosyjski jest w równym stopniu narodem zarówno państwowotwórczym, jak i imperiotwórczym. W różnym czasie i w różnych miejscach Putin podkreślał liczne aspekty dyskursu tożsamościowego: mobilizacyjny, wspólnotowy, konsolidacyjny. Różnie też kreślił linie demarkacyjne „rosyjskiego świata”, aby wreszcie siłą wykazać, że Rosja i „rosyjski świat” nie mają granic.”

Uczestnicy debaty: prof. Joanna Getka (literaturoznawstwo, językoznawstwo – Uniwersytet Warszawski), dr Barbara Patlewicz (historia – Uniwersytet Szczeciński) i dr dr Maciej Pieczyński (literaturoznawstwo – Uniwersytet Szczeciński).

Prowadzenie: Kaciaryna Bychak i Filip Przytulski.

Link do spotkania znajduje się na stronie internetowej US.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@.....
2024-06-21 16:46:08
Tak się składa że chyba tylko wyborcy konfederacji potrafią pojąć o co toczy się gra. Mainstreamowe partie, wszystkie jak jeden mąż, dążą do wojny z Rosją. Tylko kofederacji zdają sobie sprawę że taka wojna będzie dla Polski oznaczała totalne zniszczenie. Nie ważne kto wygra III WŚ, my przegramy na pewno, bo to nasze ziemie staną się poligonem nuklearnym. Trzeba być idiotą żeby tego nie rozumieć. Dalej wybierajcie między Donkiem a Jarkiem a obudzicie się w schronach - jeśli jakieś znajdziecie
Helikopter z Misia
2024-06-21 16:45:30
"niedookreślony naród rosyjski" - kto to wymyślił ? lepiej przeczytać wywiad Mateusza Piskorskiego z Aleksandrem Duginem na Myśli Polskiej, ale uśmiechnięta Polska nie zdjęła cenzury nałożonej przez patriotyczną Polskę na ich stronę internetową. "niedookreślony" naród rosyjski, który pokonał Napoleona, Hitlera, Turków, Anglików ...
klemens
2024-06-21 08:56:42
o co chodzi z tymi onucami ? W Polsce były kiedyś regulaminowym wyposażeniem munduru żołnierza i robola w gumofilcach . To tak można eksponować polsko-rosyjską łacinę na plakatach ? Taki internacjonalizm .
.....
2024-06-20 22:50:40
@edek " wyborcy konfederosji z wypranymi mózgami sa innego zdania , ponad 12% onuc
Edek
2024-06-20 22:03:12
Hitler tez chcial połknąć kule ziemska i sie udlawil .Ten rzeznik putin i jego narod tez tak skończą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA