poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach

Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach

Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach
Data publikacji: 2020-01-25 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:15
Wywietleń: 588 439791

Na Pomorzu Zachodnim, podobnie jak w całej Polsce, ruszył organizowany co 5 lat Generalny Pomiar Ruchu. Pojazdy będą liczone w ponad 100 miejscach w regionie. Pomiar w specjalnie wybranych terminach w przeciągu całego roku będzie odbywał się głownie metodą wideorejestracji.

Rozpoczęło się badanie natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach organizowanego co 5 lat Generalnego Pomiaru Ruchu. W Zachodniopomorskiem będzie prowadzony w ponad 100 specjalnie wyznaczonych miejscach. W przeciągu całego roku, w zależności od odcinka drogi, będzie od 6 do 13 sesji pomiarowych, w tym nocne.

- Na drogach w naszym regionie pomiar będzie dokonywany głownie metodą wideorejestracji - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nie będzie już stosowanego wcześniej liczenia ręcznego przez ekipy pomiarowe na drodze. Po dokonaniu wszystkich pomiarów dane te zostaną przeliczone przy użyciu wzorów matematycznych, dając średnie dobowe natężenie ruchu.

 W punktach pomiarowych, wyznaczonych na każdym odcinku między węzłami drogowymi lub ważnymi skrzyżowaniami, zostaną ustawione kamery nagrywające ruch na drodze. Następnie z wykonanych nagrań będą zliczane pojazdy w rozbiciu na odpowiednie kategorie: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze.

Wyniki GPR służą przede wszystkim do planowania rozwoju sieci drogowej oraz podejmowania decyzji o remontach i przebudowach. Będą znane w przyszłym roku.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin 

 

Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach

Komentarze

nx
cytat: "W przeciągu całego roku, w zależności od odcinka drogi, będzie od 6 do 13 sesji pomiarowych, w tym nocne" dawno dawno temu...na drodze krajowej nr 3 sesje pomiarowe zostały tak "zaplanowane" , że gdaka uznała tę drogę niemal za zbędną
2020-01-25 11:34:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie