Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach

Data publikacji: 2020-01-25 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:15
Generalny Pomiar Ruchu. Liczą pojazdy na drogach
 

Na Pomorzu Zachodnim, podobnie jak w całej Polsce, ruszył organizowany co 5 lat Generalny Pomiar Ruchu. Pojazdy będą liczone w ponad 100 miejscach w regionie. Pomiar w specjalnie wybranych terminach w przeciągu całego roku będzie odbywał się głownie metodą wideorejestracji.

Rozpoczęło się badanie natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach organizowanego co 5 lat Generalnego Pomiaru Ruchu. W Zachodniopomorskiem będzie prowadzony w ponad 100 specjalnie wyznaczonych miejscach. W przeciągu całego roku, w zależności od odcinka drogi, będzie od 6 do 13 sesji pomiarowych, w tym nocne.

- Na drogach w naszym regionie pomiar będzie dokonywany głownie metodą wideorejestracji - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nie będzie już stosowanego wcześniej liczenia ręcznego przez ekipy pomiarowe na drodze. Po dokonaniu wszystkich pomiarów dane te zostaną przeliczone przy użyciu wzorów matematycznych, dając średnie dobowe natężenie ruchu.

 W punktach pomiarowych, wyznaczonych na każdym odcinku między węzłami drogowymi lub ważnymi skrzyżowaniami, zostaną ustawione kamery nagrywające ruch na drodze. Następnie z wykonanych nagrań będą zliczane pojazdy w rozbiciu na odpowiednie kategorie: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze.

Wyniki GPR służą przede wszystkim do planowania rozwoju sieci drogowej oraz podejmowania decyzji o remontach i przebudowach. Będą znane w przyszłym roku.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nx
2020-01-25 11:34:29
cytat: "W przeciągu całego roku, w zależności od odcinka drogi, będzie od 6 do 13 sesji pomiarowych, w tym nocne" dawno dawno temu...na drodze krajowej nr 3 sesje pomiarowe zostały tak "zaplanowane" , że gdaka uznała tę drogę niemal za zbędną

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA