środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Fundusz wspiera lokalne drogi. Umowy podpisane

Fundusz wspiera lokalne drogi. Umowy podpisane

Fundusz wspiera lokalne drogi. Umowy podpisane
Data publikacji: 2020-09-23 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-24 18:35
Wywietleń: 831 476363

Drogi lokalne zostaną przebudowane w siedmiu gminach i w jednym powiecie na Pomorzu Zachodnim. Łączna wartość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi prawie 8,6 mln złotych.

W środę podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Tomasz Hinc, w obecności posła Michała Jacha i wicewojewody Marka Subocza, podpisał umowy z gminami: Borne Sulinowo, Dziwnów, Grzmiąca, Moryń, Połczyn Zdrój, Sławno, miastem Sławno oraz powiatem myśliborskim.

Z perspektywy rządu nastąpiła pewna zmiana we wsparciu samorządów. Zwiększyło się dofinansowanie, które jest szczególnie ważne dla uboższych samorządów. Strategia zrównoważonego rozwoju polega na tym, że wszyscy będą mieli równe perspektywy: nie tylko większe miasta, jak Warszawa, Gdańsk, Kraków i Poznań, ale również Szczecin i mniejsze miejscowości.

- Akurat ten projekt jest tak fajnie skonstruowany, że mamy czas na skorzystanie ze środków, które dziś dostaliśmy, w przeciągu 12 miesięcy. Można powiedzieć, że mamy cały rok na realizację programu - poinformował "Kurier" Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna.

Podpisane dziś umowy dotyczą: przebudowy ulicy Lipowej w Bornem Sulinowie, dróg gminnych w Międzywodziu i miejscowości Warszkowo, nawierzchni jezdni i zjazdów do miejscowości Gdaniec oraz drogi powiatowej nr 2113Z na odcinku Sumiak – Karsko. Oprócz tego będą remontowane ulice Chopina i Wojska Polskiego w Połczynie Zdroju, ul. Jaśminowa w Moryniu, a także ul. Kosynierów i Ogrodowa w Sławnie wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Jak dodaje Grzegorz Jóźwiak, burmistrz Dziwnowa, w tym roku nie przewiduje się zakończenia prac. Plan ma zostać  zrealizowany do jesieni 2021 r.

(Kira, Lija)

Na zdjęciu: Umowy na dofinansowanie dróg w regionie podpisał m.in. wojewowda Tomasz Hinc

Fundusz wspiera lokalne drogi. Umowy podpisane Fundusz wspiera lokalne drogi. Umowy podpisane

Komentarze

@Chwilkowski
Ale w stanie wojennym nie rozpędzał demonstracji
2020-09-24 17:53:01
Chwilkowski
Nie wiedziałem że Jach był majorem LWP, choć w PISie to nie nowość
2020-09-24 14:12:29
@Chwilkowski
100% racji. Na miejscu zarobione to na miejscu wydane, wtedy każdy samorząd będzie chciał zarobić, a nie liczyć na pańska łaskę.
2020-09-24 11:08:03
Chwilkowski
Po co zabierać kasę w postaci PIT i CIT a potem rozdawać w glorii i chwale naczelnika... PIS zachowuje się gorzej niż PO... zostawmy więcej kasy z CIT i PIT w gminach powiatach i sejmikach i zlikwidujmy te instytucje warszawskie do rozdzielania kasy. To nic nie kosztuje
2020-09-24 09:06:03
włodarz
Kiedyś nazywało się to Schetynówkami, a terz darem PiS-u dla władz samorządowych. Tyle tylko, że w przeszłości gminy dostawały je na początku roku i mogły planować wydatki. Teraz muszą myśleć jak je wydać w przyszłym roku bo nie wiedziały, że je dostaną i teraz muszą zaplanować budżet. Ale Hinc i major LWP czyli Jach tego nie kumają.
2020-09-24 09:05:25
Tiaa...
Najpierw zlikwidowali finansowanie samorządów, a teraz udają ,że Kaczor hojnie rozdaje ...tylko dziwię się kto w to jeszcze wierzy :)) Całość takich działań służy wyrobienia poglądu u suwerena : po co wam samorząd to my kasę rozdajemy :)) i cytując Kurskiego : ciemny lud to kupi !
2020-09-23 17:52:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie