Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Fundacja Małych Stópek doceniona przez Rzecznika Praw Dziecka

Data publikacji: 19 grudnia 2020 r. 18:53
Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2020 r. 20:26
Fundacja Małych Stópek doceniona przez Rzecznika Praw Dziecka
Fot. Dariusz Gorajski  

Szczecińska Fundacja Małych Stópek, którą kieruje ks. Tomasz Kancelarczyk (na zdjęciu z lewej), otrzymała honorową odznakę od Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka (na zdjęciu z prawej).

Fundacja została doceniona za "szczególne osiągnięcia w ochronie praw dziecka". Fundacja Małych Stópek jest organizatorem corocznego Marszu dla Życia, podczas którego zachęca do chronienia ludzkiego życia od naturalnego poczęcia. 

 - To była dla mnie zupełnie niespodziewane - mówi ks. Kancelarczyk. - Ta nagroda jest honorowa, ale bardzo ważna. Szczególnie ważne jest to, że otrzymaliśmy ją właśnie od tego rzecznika. W poprzednim nie mieliśmy wsparcia, nie przypominam sobie, żeby powoływał się na drugi artykuł ustawy o RPD, w którym jest mowa tym, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. A tym się przede wszystkim zajmujemy: dziećmi nienarodzonymi, kobietami w ciąży, staramy się oddalać niebezpieczeństwo aborcji. I jeszcze jeden ważny aspekt: to nagroda nie dla prezesa, ale dla całej fundacji, dla darczyńców, wolontariuszy, ambasadorów, dla osób, które wspierają kobiety w ciąży, gdy nie może ona liczyć na żadne inne wsparcie. 

Mikołaj Pawlak przekazał również podarunki w ramach "Paczuszki dla Maluszka".©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

boskie oko.
2020-12-22 14:59:54
To "kakaowe oko" to jest boskie oko. Właściciele boga to pokropili i jest święte. Więcej szacunku dla boga, który stworzył kakaowe oko, żeby własciciele boga mogli się oddawać uciechom i umacniać Partię Watykańską.
zmusza kobiety.
2020-12-22 14:00:26
Właściciele boga tak ci zlasowali mózg, że myślisz pod dyktando właścicieli boga. Kobieta jest też człowiekiem i powinna mieć prawo WYBORU - urodzić niedorozwój, czy nie. Sukienkowa ALKAIDA zmusza kobiety do rodzenia niedorozwojów jako dar od boga, dobrego miłosiernego boga sadysty.
w stronę dzieci.
2020-12-22 13:48:42
Właściciel małych stópek, ale z dużym ****** skierowanym w stronę dzieci otrzymał nagrodę od PiSkomuny.
to wy
2020-12-22 01:13:53
zaglądacie ludziom w majtki - wychodzicie tak naprawdę bez tych majtek na ulice wynosząc sprawy z sypialni na ulice naszych miast - argument o 25 państwach UE jest wzięty z centrum kakaowego oka - poza tym - jeśli wam nie odpowiada Polska to przecież możecie wyjechać i skrobać się bez żadnych ograniczeń - nie rozumiem dlaczego Polska ma rezygnować ze swej odmienności tylko po to by upodobnić się do 25 innych państw. W kółko i nieustannie gloryfikujecie odmienność kulturową, wielokulturowość zaakceptujcie więc to że mamy własne tradycje tolerancji państwa które liberalnie podchodziło do wieloreligijności, które nie miało prawa penalizującego homoseksualizm, zaakceptujcie w końcu to że w Polsce cudzoziemcy mieli większe prawa niż rdzenni Polacy - za niestosowne uważam że wszystkie wpisy o katotalibanie... Nie interesuje mnie opinia KRK na temat antykoncepcji i dziwię się wszystkim wyzwolonym progresywistom że tak bardzo martwią się o to co powie biskup - bez problemu znajdziecie lekarza który dobierze wam stosowną antykoncepcję hormonalną i po kłopocie - jeśli nie wiecie jak to zapytajcie Siri czy Cortane - co mnie to obchodzi - ja naprawdę mam gdzieś wasze parady gejowskie i faszystowskie strajki - nie ładujcie mi się z butami do głowy i łóżka - wasze dewiacje (w ujęciu statystycznym) zachowajcie dla siebie i skończcie z terrorem mniejszości. Wygracie wybory, uzbieracie większość konstytucyjna i zrobicie ważne referendum to sobie zmienicie konstytucje i po kłopocie. Drogie panie macie wybór - np histerektomie i po kłopocie - możecie się gzić bez żadnych konsekwencji.
@ Do antyklerykałów
2020-12-21 20:15:52
A tobie wara od zaglądania każdemu w majty i dyktowania poprzez starego bezzębnego kejtra Kaczyńskiego , kto , co i jak ma robić , a antykoncepcja też przez Klechów jest zakazana , więc o czym ty tu dajesz ???? Lepiej dbają instytucje miejskie niż klechy i siostrzyczki razem wzięte !
@@@prawem kobiety
2020-12-21 19:59:20
Jakoś w 25 krajach UE nie trzeba o ten wybór walczyć , tylko w Wolsce Kaczora ... Nie zastanawia cię to ?? To ,że Przyłębska ruszyła aborcję w pandemii i zakazie zgromadzeń przypadek ?? Chyba tylko ty w to wierzysz ....
do @@prawem kobiety
2020-12-21 19:52:53
Domagać się prawa wyboru każdy może i powinien . Odpowiem bardziej obrazowo pytaniem: Dlaczego każdy katolik bez chwili refleksji weźmie swojego psa , kota , czy inne zwierzę na ręce i widząc ,że nie ma dla niego ratunku zawiezie do weterynarza DO ODEBRANIA ŻYCIA I ULŻENIA W ZEJŚCIU Z TEGO ŚWIATA??? NATOMIAST NAJBLIŻSZEJ OSOBIE WYJĄCEJ Z BÓLU , WŁOŻY DREWNIANĄ ŁYŻKĘ W ZĘBY ?? Chcemy KATOTALIBANU W POLSCE ?? Może czas na zmiany ??? Czy jeszcze inaczej zobrazować , aby dotarło ???
Do antyklerykałów
2020-12-21 19:39:21
Boicie się dziecka niepełnosprawnego to się zabezpieczanie, zapłodnienie jest zaproszeniem duszy na ten świat aby ta dusza mogła przepracować i przeżyć dla własnego rozwoju. Jeśli ma się narodzić na tej konkretnej planecie pełnej cierpienia to nie jest przypadek ale kosmiczna konsekwencja grzechu jaki na niej spoczywa. Mało tego jest to lekcja dla rodziców. Tutaj nie będzie nigdy lekko i przyjemnie bo wy tak chcecie. Gdybyście nie byli obciążeni to urodzilibyście się na lepszej planecie. Ponieważ lewactwo chce ingerować w prawa kosmosu to kosmos zniszczy planetę i jej mieszkańców, co miało już miejsce podczas wielkiego potopu. Wara wam od księdza, który pomaga kobietom ciężarnym i matkom pozostawionym samym sobie.
@@prawem kobiety
2020-12-21 19:25:36
Tłumaczę raz jeszcze - każdy podany przez ciebie argument opisuje Karta praw podstawowych Unii Europejskiej - lewactwo z wrodzoną awersją dla logiki walczy z karą śmierci używając dokładnie tych samych argumentów których używa na poparcie szerokiego dostępu do aborcji traktując aborcje jako wygodną alternatywę dla szeroko pojmowanej antykoncepcji - pozostaje nam jedynie albo wypowiedzieć Kartę praw podstawowych Unii Europejskiej i zalegalizować aborcję na równi z karą śmierci albo stosować te same co do zasady przepisy tak w odniesieniu do zbrodniarzy jak i niewinnych nienarodzonych. Generalnie nie jestem wierzący wiec jeśli zgodzicie się na karę śmierci to ja poprę postulaty zwolenników aborcji. PS EU pozwala na kare śmierci w wyjątkowych przypadkach tak samo jak prawo dopuszcza aborcje w szczególnych przypadkach. Warto też wspomnieć że podwaliny pod tzw "planowe macierzyństwo" i działania pro-aborcyjne dawali ludzie wyznający teorie separacji rasowej i rasizmu eugenicznego...
@prawem kobiety
2020-12-21 18:46:40
Jak takim skostniałym umysłowo wytłumaczyć ,że tu chodzi rzeczywiście o PRAWO WYBORU DLA KOBIETY , KTÓRA PO GRUNTOWNYM PRZEBADANIU MA URODZIĆ KALEKĘ LUB NIEDOROZWOJA !!!! Ma prawo decydować , czy może nie ??? Czy trzeba nałożyć to samo łopatą do głowy ???? Inne wytłumaczenie na twoją tezę ,że jesteś kupiony za parę srebrników przez Mateckiego lub spokrewnionych z Kościołem Katolskim !BO ZA PIENIĄDZE I KSIĄDZ SIĘ MODLI I DIABEŁ SKACZE . TYLE...
prawem kobiety
2020-12-21 16:07:52
jest prawo wyboru dotyczące zachodzenia w ciążę - nawet średnio inteligenta niewiasta ma prawo nie zachodzić w ciążę, lewactwo z wrodzonym sobie brakiem logiki nieustannie mówi o prawie wyboru kobiety do zabicia własnego dziecka - przyznanie takiego prawa kobiecie byłoby sprzeczne z Karta praw podstawowych Unii Europejskiej i tyle w temacie. Nie, ten "zlepek komórek" nie jest zlepkiem komórek królika, szympansa czy nosorożca ale człowieka i w tym kontekście przysługują mu te same prawa co innym ludziom.
prawo kobiety.
2020-12-21 12:16:38
Watykańscy właściciele boga zrobili ci wodę z mózgu. Nikt nie domaga się aborcji. Strajk Kobiet domaga się podstawowego prawa dla kobiet, czyli prawo kobiety do możliwości WYBORU. Właściciele boga zastąpili ewangelię kodeksem karnym i zmuszają kobiety do rodzenia niedorozwojów od miłosiernego boga sadysty.
@ciekawe
2020-12-21 10:00:15
Piszesz o sobie?
ciekawe
2020-12-21 09:02:25
Dlaczego RPO, który ma za zadanie obronę dzieci, promuje obrońców pedofilów
@Mmax
2020-12-20 19:16:19
Skąd te twoje przekonanie że ta błyskawica jest faszystowska? W takim razie napisz mi, jakiego rodzaju są błyskawice na trafostacjach i jakiego rodzaju błyskawicę ma w swoim logo grupa AC/DC? Odpowiesz?
z doświadczenia....
2020-12-20 19:00:44
To ten sam co z Mateckim chcieli ulice z LGBT czyścić ?? No brawo prawactwo po plecach z klechami zawsze lubiło się poklepywać ! Wyborcy to widza i pamiętają..??
rr
2020-12-20 17:36:51
Będzie znów odkażanie ulic i placów?
Tak obiektywnie...
2020-12-20 15:20:15
- To odznaczenie przyznane przez "nierzecznika" praw dziecka oczywiście ma wymiar polityczny - komentuje Katarzyna Kotula, posłanka Lewicy, która w ubiegłym roku postulowała odebranie księdzu Kancelarczykowi Medalu za Zasługi dla Miasta Szczecina. - To dalszy ciąg antyaborcyjnej krucjaty pana Mikołaja Pawlaka, to dalszy ciąg krucjaty wymierzonej przeciwko osobom LGBT. Rzecznik powinien zająć się przede wszystkim ochroną życia dzieci już narodzonych. Tym czasem wręcza odznaczenie ultrakonserwatywnemu, religijnemu fundamentaliście.
Mmax
2020-12-20 14:46:44
Odezwali sie na tym forum obrońcy demokracji z faszystowska blyskawica domagając sie zabijania dzieci na żądanie.
Zak
2020-12-20 14:42:49
Oj jak zdemoralizowanym lewakom przeszkadza dobro ludzkie. Wy byście tylko mordowali niewygodnych dla was ludzi.
@ wielkie halo...
2020-12-20 10:20:22
Osiągnięcia DLA DZIECI JUŻ NARODZONYCH wciąż czekają na ciebie.
Kpina
2020-12-20 09:53:54
To jest promocja ruchów pedofilskich
wspaniałą pracę.
2020-12-20 09:14:33
Każdy własciciel boga wykonuje wspaniałą pracę umacniania Partii Watykańskiej i maksymalizacji trójcy świętej : Władza, Seks i Pieniądze dla mafii.
Super sprawa,
2020-12-20 07:58:07
znam ksiedza Tomasza, ktory wykonuje wspaniala prace. Dosyc ujadania nienawistnikow.
@@ Bielik
2020-12-20 00:24:19
Właśnie pokazałeś umiejętność czytania ze zrozumieniem.
MarekAntoniusz
2020-12-19 23:15:29
Nie ufam żadnym fundacjom przykościelnych. Była kiedyś taka fundacja w Gdańsku i Szczecinie " Stella Maris" – medialne określenie nieprawidłowości związanych z działalnością gospodarczą Wydawnictwa Archidiecezji Gdańskiej "Stella Maris" Sp. z o.o., w tym z bezprawnym pozyskiwaniem zwrotu podatku od Skarbu Państwa przez jej pracowników i członków zarządu, ujawnionym w 2002. Pierwszymi podejrzanymi była kadra zarządzająca, w tym dyrektor i były kapelan abpa Tadeus Gocłowskiego – metropolity gdańskiego, ksiądz Zbigniew Bryk. Zarzucono im, że w latach 1998–2001 wystawiali fikcyjne faktury VAT za fikcyjne usługi konsultingowe i doradcze. Oskarżone w aferze osoby, podejrzane są o nadużycia podatkowe i nielegalne przywłaszczanie pieniędzy. Okazało się, że znany ksiądz "wyprał" 67 mln zł. Zapadły wyroki ws. afery Stella Maris, Największą liczbę zarzutów usłyszał ksiądz Z. B., który w przeszłości pełnił funkcję kapelana abp. Tadeusza Gocłowskiego. Sąd zarządził wobec niego karę 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 9 lat. Link do artykułu: https://wiadomosci.wp.pl/znany-ksiadz-wypral-67-mln-zl-zapadly-wyroki-ws-afery-stella-maris-6025254305461377a
@ Bielik
2020-12-19 22:14:42
Samo słowo "fundacja" w dodatku w wydaniu klerykalnym śmierdzi przekrętem na odległość !!! Dane z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie SĄ SPRAWDZONE I PRAWDZIWE i co ty na to bohaterze ??? Rozliczcie najpierw waszą "fundację" ...
zgodne z polityką.
2020-12-19 22:08:46
"Za szczególne osiągnięcia" zgodne z polityką partii włascicieli boga.
Bielik
2020-12-19 21:35:47
Ile pieluch daliście i innych potrzebnych rzeczy, że wrzeszczycie jak poparzeni? Może najpierw daj a potem pisz głupoty. Ta fundacja od wielu lat zajmuje się potrzebującymi żyjącymi i urodzonymi, tylko trzeba chcieć zauważyć a nie pluć jadem nienawiści.
znawca tematu
2020-12-19 21:32:49
Prawicowe zakłamanie uwielbia się klepać po plecach mimo braku sukcesów :)
@ Dane z MOPR .....
2020-12-19 21:23:52
Pod czyją "pieczą" ty byłeś dzieckiem??
Dane z MOPR SZczecin
2020-12-19 20:54:50
Mamy ponad 1000 dzieci w "pieczy zastępczej" tj. szukającej normalnej rodziny , a nagradzany jest klecha za zygoty ??? Co za Naród , co za kraj ....tymi się zajmij Nagrodzony !!!
***** ***
2020-12-19 19:24:48
To ten przedstawiciel Państwa Okupacyjnego Watykan co odkażał Szczecin z LGBT, Jaki rzecznik tacy nagrodzeni.. Wstyd
wielkie halo...
2020-12-19 19:08:09
Ciekawe gdzie są te osiągnięcia DLA DZIECI JUŻ NARODZONYCH ??? ...wszystko na garnuszku państwa...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA