piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Fryga kończy żywot

Fryga kończy żywot [GALERIA, FILM] (akt. 2)

Fryga kończy żywot
Data publikacji: 2016-12-18 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:14
Wywietleń: 3569 186088

Od niedzielnego wieczora trwała akcja demontażu Frygi. Do godz. 21 zdjęta została kula wieńcząca całą konstrukcje i kilka kręgów ze szczytu instalacji.  

Prace prowadzone były przy użyciu trzech wysięgników. Poszczególne elementy rozłączano za pomocą palnika, łomów i młotów. Cześć z nich trafiała od razu do kontenera na gruz. Te elementy, które przetrwały w całości lub tylko częściowo zostały uszkodzone w trakcie demontażu, pakowane były na palety, czekająv na wywózkę.

Jak poinformował Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu w szczecińskim magistracie, operacja przewidywana była do godz. 5 rano w poniedziałek, tak żeby przed rozpoczęciem wzmożonego rannego ruchu teren był już oczyszczony i nie występowały utrudnienia w przejeździe.

Jeszcze przed wschodem słońca w poniedziałek po Frydze nie było już śladu. Przed godz. 6 rano wszystko było pozamiatane. Na miejscu, tj. na poboczu stał jeszcze tylko kontener z resztkami zdemontowanej konstrukcji, w tym stalowymi elementami korpusu byłej już instalacji, pociętymi palnikiem na kawałki podczas ściągania poszczególnych kręgów. Część  czerwonych i żółtych kręgów kruszyła się do tego stopnia, że podczas podnoszenia ich i następnie próby opuszczenia na ziemię przy użyciu podnośnika widłowego rozpadła się w powietrzu. (MIR)

Film: Mirosław WINCONEK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z DEMONTAŻU FRYGI

***

Wcześniejsza informacja

Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę wieczorem rozpoczął się na placu Zamenhofa w Szczecinie demontaż Frygi.

Według komunikatu Centrum Informacji Miasta w związku z prowadzonymi pracami z ograniczeniami w ruchu w rejonie ulic Monte Cassino i Rayskiego trzeba liczyć się aż do godz. 5 rano. Osoby, które przejeżdżają przez plac Zamenhofa do pracy, prawdopodobnie nie zobaczą już więc kolorowej instalacji. O jej demontażu zdecydował fatalny stan techniczny. Pomimo licznych napraw, nie udało się wyeliminować wciąż powstających pęknięć. (k) 

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

Fryga kończy żywot Fryga kończy żywot

Komentarze

dzisna
Każdy wtedy mówi: to nie ja spierdziałem się. Tchórze a wiadomo, że tchórz śmierdzi.
2016-12-19 14:21:41
@
...a czy to pierwszy i czy ostatni bąk w tym mieście ? Przy tej liczbie bąków należy w spodnie ( o ile ktoś je posiada) popatrzeć , cza aby tam jeszcze czysto... odorek i tak pozostanie . A jak to kultura wymaga, przy każdym bączku...słowa "przepraszam" nie uświadczysz.
2016-12-19 12:24:48
frg
Szkoda, że symbol rządów obecnego Prezydenta Szczecina znika. Dobrze, że pamięć po nim pozostanie na wieki.
2016-12-19 08:47:01
Krzychu Skowron
To prawda, ktoś puścił bąka... a smród był w całym Szczecinie miesiącami. Teraz się może przewietrzy!
2016-12-19 08:21:42
Lis nie lisek
200tysi za postawienie kebeba. Ile kosztuje rozbiórka? Czy robią to na koszt autora/wykonawcy tej sztuki? Czy my jako mieszkańcy się na to składamy?
2016-12-19 01:01:12
fryga
No i ktoś puścił Bąka
2016-12-18 23:30:28
do k-2
Człowieku weź nie pomawiaj i nie obrażaj ludzi, bo najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz i kto podejmował decyzje w sprawie. Równie dobrze mógłbyś wymienić radnych Jagielskiego, Wilkockiego i np. Marchewkę. Ta idiotyczna fryga to pomysł prezydenta naszego miasta p. Krzystka i nie odbierajmy mu tej zasługi!! A na poziom artystyczny p. Gomulickiego, jak i wykonanie tego dzieła lepiej spuścić zasłonę milczenia. Dobrze, że mieszkańcy nie będą musieli już na to patrzeć.
2016-12-18 22:11:49
Oddać forsę za bubel !
Nie ma Frygi -zwrot pieniędzy do miejskiej kasy. 200 tys.zł - piechotą nie chodzi. Niburski, Gomulicki, Krzystek, Roguszka -oddać forsę !
2016-12-18 19:32:40
k-2
Ciekawe, jaką fuchę dostanie teraz Roguszka? Na Niburskiego też trzeba przestać głosowac. Niech młodzieniec weźmie się za jakąś uczciwą pracę, a nie za żerowanie na naszych podatkach.
2016-12-18 18:38:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy