sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Fokus czeka na (swojego) człowieka

Fokus czeka na (swojego) człowieka

Fokus czeka na (swojego) człowieka
Data publikacji: 2019-11-11 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11 11:08
Wywietleń: 940 426631

Nie jest ani ani mały, ani młody. Opiekunowie nazywają go pięknym i dostojnym. Choć doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że takie psy w rankingu schroniskowych adopcji... mają pod górkę. "Ale zawsze w takich przypadkach wierzymy i wyczekujemy cudu!" - przekonują.

Fokus leży w budzie swego kojca. Osowiały, przygnębiony, zrezygnowany. Jakby już na nic nie czekał. Smutny i niestety charakterystyczny obraz jednej z tzw. wakacyjnych sierot. Pies trafił do schroniska na początku sierpnia. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne z rejonu Niebuszewa.

- W typie owczarka niemieckiego: posłuszny, piękny, dostojny, o łagodnym spojrzeniu i zadbanej sierści. Mieliśmy nadzieję, że opiekun zaraz się po niego zgłosi. Niestety. Tęsknotę za dawnym życiem w Fokusa oczach wciąż widać - wspominają psiny obecni schroniskowi opiekunowie.

Fokus ożywia się tylko na szczęk otwieranej kraty.

- Nie jest zbyt wylewny w uczuciach, ale uwielbia długie spacery. Natomiast puszczony na wybiegu, drepce wąchając trawę i co chwila spoglądając w stronę opiekuna. Jakby sprawdzał, czy człowiek jest przy nim, czy znów mu nie zaginał. Dopiero tak uspokojony podejmuje zabawę i zaczyna nieśmiało brykać, ziajając uśmiechniętym pyskiem - opowiadają Fokusa schroniskowi opiekunowie. - To naprawdę dobry pies, który zasługuje na nową szansę od losu. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym przystojniakiem.

Fokus (533/19) to siedmiolatek. W pełni sił i zdrowia. Zaszczepiony i wysterylizowany. Gotowy do adopcji na ju i na zawsze. Jednak przyszły opiekun musi mieć świadomość, że Fokus po pobycie w schronisku będzie potrzebował czasu, aby znów się poczuć bezpiecznie w nowym domu. To pies, którzy najlepiej się sprawdzi jako jedyny czworonożny pupil w rodzinie ze starszymi dziećmi. Bo choć to spokojny i zrównoważony pies, to jednak pokłady jego cierpliwości są niezbadane. Podobnie, jak stosunek do kotów.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (533/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Komentarze

Adoptuj...Nie kupuj.
Piekny "Szarik":)
2019-11-11 11:08:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie