Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Fokus czeka na (swojego) człowieka

Data publikacji: 2019-11-11 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-11 11:08
Fokus czeka na (swojego) człowieka
Fokus (533/19) to indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem, cale dnie zalegając w budzie swojego kojca, smutny i zrezygnowany.  

Nie jest ani ani mały, ani młody. Opiekunowie nazywają go pięknym i dostojnym. Choć doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że takie psy w rankingu schroniskowych adopcji... mają pod górkę. "Ale zawsze w takich przypadkach wierzymy i wyczekujemy cudu!" - przekonują.

Fokus leży w budzie swego kojca. Osowiały, przygnębiony, zrezygnowany. Jakby już na nic nie czekał. Smutny i niestety charakterystyczny obraz jednej z tzw. wakacyjnych sierot. Pies trafił do schroniska na początku sierpnia. Dowieziony przez pogotowie interwencyjne z rejonu Niebuszewa.

- W typie owczarka niemieckiego: posłuszny, piękny, dostojny, o łagodnym spojrzeniu i zadbanej sierści. Mieliśmy nadzieję, że opiekun zaraz się po niego zgłosi. Niestety. Tęsknotę za dawnym życiem w Fokusa oczach wciąż widać - wspominają psiny obecni schroniskowi opiekunowie.

Fokus ożywia się tylko na szczęk otwieranej kraty.

- Nie jest zbyt wylewny w uczuciach, ale uwielbia długie spacery. Natomiast puszczony na wybiegu, drepce wąchając trawę i co chwila spoglądając w stronę opiekuna. Jakby sprawdzał, czy człowiek jest przy nim, czy znów mu nie zaginał. Dopiero tak uspokojony podejmuje zabawę i zaczyna nieśmiało brykać, ziajając uśmiechniętym pyskiem - opowiadają Fokusa schroniskowi opiekunowie. - To naprawdę dobry pies, który zasługuje na nową szansę od losu. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym przystojniakiem.

Fokus (533/19) to siedmiolatek. W pełni sił i zdrowia. Zaszczepiony i wysterylizowany. Gotowy do adopcji na ju i na zawsze. Jednak przyszły opiekun musi mieć świadomość, że Fokus po pobycie w schronisku będzie potrzebował czasu, aby znów się poczuć bezpiecznie w nowym domu. To pies, którzy najlepiej się sprawdzi jako jedyny czworonożny pupil w rodzinie ze starszymi dziećmi. Bo choć to spokojny i zrównoważony pies, to jednak pokłady jego cierpliwości są niezbadane. Podobnie, jak stosunek do kotów.

Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (533/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adoptuj...Nie kupuj.
2019-11-11 11:08:28
Piekny "Szarik":)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA