Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Firmy pytały o ekspozycję w Morskim Centrum Nauki

Data publikacji: 29 sierpnia 2019 r. 11:47
Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2019 r. 11:52
Firmy pytały o ekspozycję w Morskim Centrum Nauki
 

Kilkanaście firm zainteresowanych jest wykonaniem wystawy stałej w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Wśród nich są przedsiębiorstwa zarówno z Polski, jak i zagranicy. Przetarg ogłoszony zostanie w listopadzie 2019 r.

W środę w ramach tzw. dialogu technicznego inwestor konsultował z przedsiębiorstwami kształt przyszłej ekspozycji w oparciu o opracowaną koncepcję. Dialog techniczny to procedura poprzedzająca ogłoszenie przetargu na wykonanie, dostarczenie, zamontowanie, uruchomienie i serwis około 200 eksponatów. Obiekty rozmieszczone będą na trzech piętrach budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Do dialogu technicznego zgłosiło się 10 firm z Polski oraz 3 z zagranicy. Założenia projektu wraz z kosztami i koncepcją realizacji przedstawił dyrektor MCN Witold Jabłoński. Przypomniał także o dotychczas wykonanych pracach, idei patrona MCN profesora Jerzego Stelmacha oraz inicjatywie marszałka Olgierda Geblewicza.

O szczegółach ekspozycji opowiedział Piotr Kossobudzki – autor koncepcji wystawy stałej. Przedstawiciele firm pytali m.in. o założenia techniczne wystawy, wymogi dotycząc eksponatów i materiałów do ich produkcji. Nie brakowało także pytań o interaktywności wystawy, grupy odbiorców oraz o ewentualne modyfikacje w projekcie budynku. Firmy interesowały się również sposobem finansowania inwestycji i harmonogramem jej wykonania. W drugiej części spotkania na pytania firm odpowiadał Tomasz Zagiczek – inżynier kontraktu - oraz inżynierowie współpracujący z MCN.

Dzięki spotkaniu firmy otrzymały informacje dotyczące m.in. posadowienia i przyłączenia eksponatów, bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa użytkowników oraz higieny. Pomoże to w przygotowaniu opisu i specyfikacji technicznej zamówienia oraz określeniu warunków umowy z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.

Przetarg na wykonanie ekspozycji stałej ogłoszony zostanie w listopadzie 2019 r. Jego rozstrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

(kn)

Fot. MCN

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA