niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Finał kongresu na Darze Młodzieży

Finał kongresu na Darze Młodzieży [GALERIA]

Finał kongresu na Darze Młodzieży
Data publikacji: 2016-06-10 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1652 138612

Sukcesem 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego było podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy polskich promów – powiedział w piątek (10 czerwca) Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Kongres, odbywający się w Szczecinie od środy, podsumowano na „Darze Młodzieży”.

Na pokładzie żaglowca w piątek spotkali się organizatorzy i goście kongresu. Ministrowi Gróbarczykowi towarzyszyli wiceministrowie Paweł Brzezicki i Krzysztof Kozłowski. Obecni też byli m.in. europoseł Dariusz Rosati, były premier Jerzy Buzek, marszałek Olgierd Geblewicz i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

– Mamy niewątpliwie sukces obecnego kongresu w postaci listu intencyjnego sygnatariuszy, którzy chcą budować polskie promy – zaznaczył minister Gróbarczyk.

Przypomniał, że Międzynarodowy Kongres Morski narodził się w Szczecinie, w Północnej Izbie Gospodarczej, która go zainicjowała razem z Polską Żeglugą Morską. Dziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom, szczególne Dariuszowi Więcaszkowi, prezesowi PIG, oraz Pawłowi Szynkarukowi, dyrektorowi naczelnemu PŻM.

– Kongres ten staje się nieodzowną i niegasnącą historią Szczecina, ale i całej Polski, promuje kulturę morską – dodał M. Gróbarczyk.

Prezes PIG pochwalił miejsce, w którym odbywała się tegoroczna impreza, czyli Zamek Książąt Pomorskich.

– Odczuwam wielką satysfakcję, że udało się zorganizować czwarty już kongres, że przyjechali znakomici goście – mówił D. Więcaszek. – Już odebrałem wiele maili z podziękowaniami.

Dziękował też Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a zarazem przewodniczący Rady Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego – współorganizatora kongresu.

– Pan minister Gróbarczyk osobiście od razu bardzo ciepło zareagował na naszą prośbę o włączenie się w organizację kongresu – powiedział dyrektor Szynkaruk. – Dziękujemy serdecznie. Również za uświetnienie obecnością pani premier. Bierzemy się do ciężkiej pracy, by kolejny, 5. kongres wypadł co najmniej tak samo okazale.

Przewodniczący Rady Pracowniczej PŻM, kpt. ż.w. Mirosław Folta „wybił szklanki”, czyli uderzał w dzwon żaglowca, kończąc 4. Międzynarodowy Kongres Morski. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Komentarze

patriota
A co tu robi największy szkodnik Szczecina - Buzek -przecież to lider prawicowej targowicy, która w porozumieniu z lewicą i liderami Solidarności doprowadzili Szczecin do blisko ćwierć wiekowego upadku gospodarczego P0omorza Zachodniego. Miejsce tego pana jest raczej w więzieniu, a a nie na birbantkach za pieniądze podatników.Ten pan działa na szkodę Polski - za co jego donatorzy fundują mu ochronę i kasę, na wybory, żeby sam siebie i doantorów- grabiących i niszczących gospodarkę polską. A co jest megatragedia, to najwięcej szkody zrobił Szczecinowie, i dziś z roześmianą gębą bawi sie na zrujnowanych grobach szczecińskiej gospodarki. Hańba!!! partii targowiczan, którzy zde
2016-06-11 10:10:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie