Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Filharmonijny fajf [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 08 października 2016 r. 18:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Filharmonijny fajf
 

Nawet organizatorzy (jak sami przyznali) nie spodziewali się takiego zainteresowania. Na sobotni fajf, czyli popołudniową potańcówkę przyszło do szczecińskiej Filharmonii ponad 200 osób. Przede wszystkim, żeby potańczyć w rytm muzyki lat 50., 60. i 70.

Kto przyszedł? Głównie panie.

- Z pokolenia, dla którego lata 60. były okresem młodości - mówi Jakub Gibowski, rzecznik prasowy Filharmonii. - W ten sposób wracają do starych dobrych czasów.

A że panów zabrakło, radzono sobie bez nich - tańcząc we dwie lub solo.

Ale nie wszyscy przyszli potańczyć.

- My chcemy posłuchać muzyki i popatrzeć jak inni tańczą - zapewnia pani Irena.

- Nie da się Pani zaprosić nawet na jeden taniec? - pytamy.

- Mąż mówi zdecydowane nie. Ja mówię tylko nie.

Ale większość przybyłych wzięła udział w tańcach, które poprzedziła półgodzinna nauka kroków. Nauczycielem był wybitny szczeciński tancerz Paweł Świtalski, na co dzień uczący w jednej z najlepszych szkół tańca na świecie Dansinn w Hong Kongu. Jego obecność więc to wyjątkowa gratka - nie każdy może się przecież pochwalić takim nauczycielem.

Biorący udział w Fajfie tańczyli w holu filharmonii, do muzyki z niedawno wydanej płyty „Cudze chwalicie – swego nie znacie", której partnerem jest Filharmonia. Nagrania pochodzą z płowy XX w. a zarejestrowane są w formie mixtape.

Sobotnia muzyczna podróż w czasie połączona z potańcówką była prawdopodobnie pierwszą z serii.

- Zorganizowaliśmy ją jako pilotaż, by się zorientować, czy będą chętni na taką formę rozrywki - tłumaczy Jakub Gibowski. - Ale zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Bilety (po 5 zł) można było kupić w kasie Filharmonii w ubiegły wtorek. Ponad 200 biletów sprzedano błyskawicznie, w ciągu trzech godzin - chętni czekali w kolejkach. Kolejna potańcówka jest więc raczej pewna.

(lw)

Film: Anna GNIAZDOWSKA

fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA