Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Filharmonia na niebiesko z okazji Światowego Dnia Cukrzycy

Data publikacji: 14 listopada 2018 r. 19:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:25
Filharmonia na niebiesko z okazji Światowego Dnia Cukrzycy
 

W środę (14 listopada) Szczecińska Filharmonia zaświeciła się na niebiesko. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na problem cukrzycy, która nazywana jest epidemią XXI wieku, i potrzebę zwiększenia świadomości społecznej na ten temat. Tym sposobem włączyła się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy.

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest od 1991 roku właśnie 14 listopada – w urodziny Fredericka Bantinga, odkrywcy insuliny. Święto ma zwrócić uwagę na globalny wymiar cukrzycy, zwiększyć świadomość społeczną na temat tej choroby i promować właściwe działania profilaktyczne. Szacuje się, że około 285 milionów ludzi na świecie choruje na cukrzycę, z czego 90 proc. cierpi na cukrzycę typu 2 (tzw. cukrzyca dorosłych), do której w dużej mierze przyczynia się otyłość i niezdrowy styl życia.

Hasłem tegorocznego XXVII Światowego Dnia Cukrzycy jest cukrzyca w rodzinie - „Rodzina i cukrzyca: Cukrzyca dotyczy każdej rodziny”

Filharmonia w Szczecinie włączyła się w szczytną ideę Światowego Dnia Cukrzycy i w środę wieczorem zaświeciła się na niebiesko, tak jak kilkaset innych budynków czy pomników na całym świecie. Kolor niebieski przypominać ma o chorobie oraz codziennych zmaganiach chorych, a także zwrócić uwagę nieświadomych problemu na potrzebę prowadzenia szerokiej profilaktyki.

(isz)

Fot. Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chester
2018-11-15 04:50:23
Co ma filharmonia do cukrzycy??? Jaki będzie kolor na dzień bez papierosa? Fioletowy? A na dzień bez samochodu? A na dzień świstaka? Infantylizm!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA