Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ewakuowano obóz harcerski na Pojezierzu Drawskim

Data publikacji: 10 lipca 2024 r. 20:03
Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024 r. 20:03
Ewakuowano obóz harcerski na Pojezierzu Drawskim
 

61 harcerzy i ich 10 opiekunów przebywających na obozie nad jeziorem Niewlino w gminie Czaplinek zostało w środę po popołudniu ewakuowanych do kościoła w miejscowości Ostroróg – poinformowali strażacy z Drawska Pomorskiego. Powodem ewakuacji było ostrzeżenie III st. przed burzami.

"W związku z alertem pogodowym na miejsce harcerskiego obozowiska udał się leśniczy i wspólnie z komendantem obozu podjęli decyzję, że trzeba przenieść się w bezpieczniejsze miejsce. Ewakuowało się 61 harcerzy i 10 opiekunów" – powiedział PAP st. kpt. Michał Bany, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

W ewakuacji pomagali strażacy ochotnicy z Czaplinka oraz jednostka ratowniczo-gaśnicza PSP w Drawsku. Harcerze znaleźli schronienie w miejscowości Ostroróg, w tamtejszym kościele i świetlicy wiejskiej. "Część osób przeszła tam pieszo. Z obozowiska do wsi są około trzy kilometry. Resztę uczestników obozu przewieziono dwoma busami OSP, naszym pojazdem i samochodem leśniczego" – wyjaśnił st. kpt. Bany.

Podkreślił, że ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Nazwał ją "działaniem profilaktycznym". Poinformował też, że front burzowy przeszedł już nad powiatem drawskim, pogoda się poprawia. Decyzję o powrocie na miejsce leśnego obozowiska podejmie komendant obozu, po konsultacji z oficerem PSP, który pozostał przy ewakuowanych.

Powodem ewakuacji jest wydane przez IMGW i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzeżenie III stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 14 do 22 we wszystkich powiatach woj. zachodniopomorskiego.

Do godz. 16 strażacy w woj. zachodniopomorskim przyjęli prawie 300 zgłoszeń o powalonych drzewach, podtopieniach, zalanych budynkach, zniszczonych przez połamane gałęzie samochodach.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA