Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ewakuacja i utrudnienia przy Kliniskach Wielkich. Koniec akcji (akt. 2)

Data publikacji: 17 lutego 2023 r. 08:20
Ostatnia aktualizacja: 17 lutego 2023 r. 12:21
Ewakuacja i utrudnienia przy Kliniskach Wielkich. Koniec akcji
Fot. UM Goleniów  

Saperzy usunęli niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w czwartek przy torach kolejowych w Kliniskach Wielkich (woj. zachodniopomorskie). Ruch pociągów na linii Goleniów-Szczecin został przywrócony, nie ma też utrudnień na drodze S3.

"Bomba lotnicza z okresu II wojny światowej została już usunięta. Niewybuch jest przewożony na poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim. Mieszkańcy mogą wracać do swojego miejsca zamieszkania" – poinformowała PAP st. sierż. Natalia Gogosza z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Ruch pociągów na linii Goleniów-Szczecin został przywrócony. Zakończyły się też utrudnienia na drodze S3, która w okolicy Klinisk Wielkich, na czas usuwania niewybuchu, była zablokowana w obu kierunkach.

Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony w czwartek przy torach kolejowych. Na czas jego usuwania konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Logo PAP Copyright

 

Wcześniejsza informacja: 

Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców Klinisk Wielkich (woj. zachodniopomorskie). Saperzy będą usuwać niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w czwartek przy torach kolejowych. Na czas akcji wstrzymany ma być ruch pociągów, utrudnienia możliwe też na drodze S3.

Do godz. 9 mieszkańcy Klinisk Wielkich muszą opuścić miejscowość. Osoby, które nie mają środka transportu są ewakuowane autobusami podstawionymi przez Gminę Goleniów. Jak poinformowano "zaleca się wzięcie ze sobą prowiantu".

"Obszar rażenia wynosi 1000 m od miejsca, w którym leży niewybuch. Obecnie funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży miejskiej pukają do wszystkich domów i mieszkań, które leżą w obszarze rażenia. Mieszkańcy, do których nie zapuka funkcjonariusz, mogą zostać w domu" – przekazała w piątek Gmina Goleniów.

Od godz. 9.40 ma zostać wstrzymany ruch pociągów na linii między Goleniowem a Szczecinem Dąbiem.

"Jeden pociąg jadący z Koszalina do Szczecina Głównego około godz. 10 ma się zatrzymać w Goleniowie i tam czekać do zakończenia tej akcji" – przekazał Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w związku z usuwaniem niewybuchu, w piątek około godz. 9-10 "może być wstrzymany ruch na drodze S3 w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie na południe od Goleniowa".

Akcja saperów może potrwać do godziny 13.

Logo PAP Copyright

***

Wcześniejsza informacja:

W rejonie Klinisk Wielkich pod Goleniowem należy spodziewać się sporych utrudnień. Do południa w piątek (17 lutego) saperzy będą neutralizować niewybuch z czasów II wojny światowej, który znaleziono w okolicach torów kolejowych. Konieczna jest ewakuacja mieszkańców Klinisk. 

Jak informują goleniowscy urzędnicy osoby, które nie mają możliwości opuścić miejscowości we własnym zakresie, będą ewakuowane autobusami podstawionymi przez gminę. Utrudnienia powinny potrwać do godz. 13. 

Kierowcom zalecamy objazd przez węzeł Goleniów na Chociwel. Na czas akcji saperów w okolicy ul. Dworcowej zostanie wstrzymany ruch ruch pociągów i samochodów. 

oprac. (rj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA