Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Eurodotacje dla samorządów. Na Centrum Popularyzujące Naukę i świetlicę

Data publikacji: 27 grudnia 2019 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2019 r. 08:16
Eurodotacje dla samorządów. Na Centrum Popularyzujące Naukę i świetlicę
 

Prawie 4 mln zł dla powiatu świdwińskiego i ponad ćwierć mln zł dla gminy Szczecinek - to eurofundusze z puli Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczone przez Urząd Marszałkowski na pokrycie kosztów samorządowych inwestycji w zakresie infrastruktury publicznej. W Świdwinie środki wykorzystane zostaną na budowę Centrum Popularyzujące Naukę, a w Starym Wierzchowie koło Szczecinka na remont świetlicy wiejskiej.

Ponad 250 tys. zł., które trafi do Urzędu Gminy w Szczecinku, pozwoli pokryć koszty modernizacji świetlicy w Starym Wierzchowie. Pieniądze te przeznaczone będą na wymianę dachu, utylizację eternitu, docieplenie ścian budynku, montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, a także na zagospodarowanie terenu wokół budynku na wiatę piknikową, boiska sportowe, siłownię plenerową oraz plac zabaw. Całkowity koszt oszacowano na prawie 435 tys. zł. Roboty mają być wykonane do grudnia 2020 roku.

Powiat świdwiński wykorzysta eurodotację na Centrum Popularyzujące Naukę przy ul. Mieszka I 17 A. Wsparcie pokryje koszty utworzenia specjalistycznych laboratoriów oraz zakup wyposażenia. CPN ma współpracować z budowanym w Szczecinie Morskim Centrum Nauki. Świdwiński „Kopernik” to wachlarz edukacyjnych możliwości, gdzie poprzez narzędzia i wyposażenie laboratoryjne mieszkańcy poznają meandry nauk ścisłych związanych z wiedzą matematyczno-przyrodniczą, medyczną i kompetencjami niezbędnymi na rynku pracy, w tym w zakresie chemii, biologii, doświadczeń świata i stymulacji zmysłów, astronomii i geografii, informatyki i automatyki oraz środowiska. Całkowity koszt działań wyceniono na 5,8 mln zł, a wszystkie prace nad nową infrastrukturą zakończą się w grudniu 2020 roku.

(g)

Fot. Starostwo Powiatowe w Świdwinie

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2019-12-31 08:07:48
a po co to komu KOSCIOL ZBUDOWAC !!!panstwo watykan ledwo zipie, bezrobocie 0% jak zyc ,zadnej nauki, wiedzy, szpitali, ekologizmu ,NIE EKOLOGIZM TYLKO BISKUPIZM !!!!antyszczepy,foliarstwo,szuria,znahorzy, szamani, uzdrowiciele duchowi, płaska ziemia, 5g altmedy
Ehh
2019-12-28 12:51:20
A kiedy zabiorą tego węgierskiego potworka z Parku Kasprowicza?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA