niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Emeryci służb mundurowych mówią dość. Chcą nowelizacji ustawy

Emeryci służb mundurowych mówią dość. Chcą nowelizacji ustawy

Emeryci służb mundurowych mówią dość. Chcą nowelizacji ustawy
Data publikacji: 2018-09-23 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-24 16:35
Wywietleń: 1041 352597

W piątek (21 września) w Kołobrzegu odbył się Kongres Służb Mundurowych. Spotkanie zorganizowane przez Kołobrzeskie Porozumienie Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych zgromadziło ponad 100 uczestników.

Tematem dyskusji, w której udział wzięli między innymi były Minister Obrony Narodowej poseł Tomasz Siemoniak oraz generał broni w stanie spoczynku Zdzisław Goral, była decyzja Prawa i Sprawiedliwości drastycznie obniżająca emerytury tym funkcjonariuszom, którzy choć przez chwilę pracowali w dawnych organach zapewniających bezpieczeństwo państwa. Wprowadzone przepisy wrzuciły przy tym wszystkich do jednego worka bez względu na to, jakimi byli pracownikami i w jakim pionie oraz jak długo pracowali. Zmiana dotyczyła między innymi osób, które zatrudnione były przy wydawaniu paszportów, nawet przysłowiowej pani siedzącej w okienku. Przez to wielu z emerytów popadło w niedostatek. Poszkodowani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – bo tak się czują – chcą, aby do Sejmu RP trafiła nowelizacja krzywdzącej ich ustawy.

- Temat jest bardzo poważny – mówił zaangażowany w przywrócenie dawnych rozwiązań Tomasz Siemoniak. – Przypomnę, że na słynnym nielegalnym posiedzeniu w Sali Kolumnowej Sejmu przyjęto regulacje zbiorowo pozbawiające poważnej części emerytury byłych funkcjonariuszy MSW. Tym samym skrzywdzono kilkadziesiąt tysięcy rodzin. Podobne rozwiązanie, które miałoby obejmować wojsko leży w zamrażarce sejmowej. Uważam, że wcześniejsze rozwiązanie, obejmujące faktycznie represjonujących różne osoby było słuszne. Natomiast tym rozwiązaniem, które przyjął PiS odbiera się emerytury wypracowane już w wolnej Polsce – dodał były minister, który nadzieję w powrocie do sprawiedliwych regulacji widzi w przyszłych wyborach parlamentarnych i zmianie rządzących.

Spotkanie emerytów zakończyło się przygotowaniem pisma w intrygującej ich sprawie, które trafić ma do władz państwa oraz obecnej opozycji.©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

Jest szansa
że policja wreszcie stanie po stronie Polaków, przeciwko reżimowi PiS
2018-09-24 15:50:41
Czytelniczka do Czytelnika
Taaa, szczegolnie Ci co urodzili sie po II Wojnie Swiatowej ! A nie mowiac juz o tych co przed i po roku 1945-ym wspolpracowali dalej z tymi zza Buga !!
2018-09-24 11:56:51
Czytelnik
Mam wrażenie, że Ci wszyscy dyskutanci w czasie okupacji pisali donosy na Polaków do Gestapo.
2018-09-24 10:32:04
A Ci...
Tak przy wydawaniu-przyjmowaniu Paszporow oraz te nie mile Panie w Okienku, tez tworzyli i przyczyniali sie Swoim zachowaniem, postepowaniem i wypytywaniami... razem z Wami SB-kami w jedna PRL-owska calosc, wspol-Winna za to co mialo wowczas miejsce i sie stalo w latach 1945-1990...!!!
2018-09-23 22:50:08
Lub inaczej
Macie i tak "Wielkie Szczescie" ze Przywodca Polski, nie jest obecny Przywodca Turcji, bo by juz dawno zrobil z Wami "Calkiem inny Porzadek" najpierw Aresztujac a pozniej Zamykajac Was - na kilka czy kilkanscie lat...!!
2018-09-23 21:24:10
Obecny Rzad i tak potraktowal Was baaardzo lagodnie...! !
A ile milionow Ludzi przez ponad 45 lat... choćby w latach 1945-1990 liczac, przesladowalisci, gnebiliscie i utrudnialiscie zycie na rozne Sposoby (gdzie o pomordowanych juz nie wspomne !) dlatego ze mieli inne poglady i podejscie jak Wy, do tego Waszego bylego Komunistycznego Systemu ! A teraz jeszcze macie Czelnosc domagac sie wiecej Emerytury jak dostaliscie - czyli srednia Krajowa 2000 zl/miesiac ! Jak byliscie rzekomo tacy Nie-Winni, to dlaczego w 1989-1990 roku po-niszczyliscie az tyle tysiecy Tomow Akt... tak gnebionych Ludzi jak i pomordowanych Ofiar oraz przy okazji zacieraliscie slady o Sobie, by w przyszlosci nie mozna bylo postawic Was przed Wymiarem Sprawiedliwosci - za te Wasze popelnione Czyny i Przewinienia !! Reasumujac: a ile tysiecy Emerytow w calej Polsce... nie ma nawet 2000 zl/m-c pomimo ze pracowali duzo-duuzo Uczciwiej i maja Krysztalowo Czyste Sumienia na zawsze !!!
2018-09-23 21:09:16
:)
w ochronie wiele wakatów dla emerytów w wieku 35-40 lat i wiecej :)mozna dorobic
2018-09-23 21:05:34
max
Co to za emeryci? Za co dostają emeryturę z naszych podatków? To zwykli funkcjonariusze systemu totalitarnego.Sługusy sowietów. Niech im Putin płaci! Jeszcze mają czelność odzywać się. Ich obniżone emerytury są i tak większe od uczciwych ludzi.
2018-09-23 19:56:10
dno
Żałosne podburzanie ludzi przez totalną opozycję.
2018-09-23 19:13:07
Co za eufemizm!
Emeryci służb mundurowych... Prawdy nie ukryjecie za okrągłymi określeniami. Esbecy i milicjanci płaczą z powodu dezubekizacji. Dość się nachapali, gdy ich ofiary przymierały głodem. Niech żyją tak jak inni emeryci. Żadnych przywilejów! I tak zostali potraktowani litościwie.
2018-09-23 19:04:56
zgłoście się z bólami do Putina
Trzeba było przeciw własnemu narodowi się nie wysługiwać. Komunizm, który budowaliście przemocą, zbankrutował, więc społeczeństwo, które wyniosło PiS do władzy ma i tak gołębie serce, bo nie powinniście dostać NIC!
2018-09-23 18:21:40