Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Elewatory w Dąbiu wreszcie grodzą

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 14:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Elewatory w Dąbiu wreszcie grodzą
 
Z miesięcznym opóźnieniem, ale jednak. Spółka Tian Yu zastosowała się do nakazu zabezpieczenia wejścia do starych elewatorów znajdujących się na jej terenie nad jeziorem Dąbie z dojazdem do nich od ul. Portowej.  

Teren, na którym zlokalizowane są przedwojenne elewatory, od lat nie był zabezpieczony. Te okolice, w tym kilkudziesięciometrowe budynki, były i są przy okazji jednym z ulubionych miejsc spotkań młodzieży. Wspominają o tym nawet badania socjologiczne przeprowadzone dwa lata temu przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego na podstawie wywiadów środowiskowych z mieszkańcami.

W maju w sprawie zamknięcia wejścia na teren należący do chińskiej spółki Tian Yu interpelował radny miejski Wojciech Dorżynkiewicz. Wcześniej o zagadnieniu alarmowała lokalna rada osiedla. Pod koniec maja właściciel nieruchomości złożył w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego oświadczenie o zamiarze wykonania zabezpieczenia. Pierwotnie miało być ono stworzone do 10 czerwca. Ten termin nadszedł, ale przy ul. Portowej nic się nie działo.

Po kontroli przeprowadzonej pod koniec czerwca przez PINB, decyzji o ogrodzeniu działki nadano rygor „natychmiastowej wykonalności z uwagi na występujące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego".

Teraz prace ruszyły. Wokół terenu jest montowane betonowe ogrodzenie. Czy będzie ono skuteczne? Od tej pory ewentualni śmiałkowie będą musieli pamiętać, że wchodzą tu na własną odpowiedzialność.©℗  

(szymw)

Fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdjęciu: wejście na teren przy ul. Portowej ma być utrudnione.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wobat
2016-09-11 13:03:35
parodia!!!! płot został zniszczony już na następny dzień!!! po za tym miał on ok. 0,5 metra - czy nie był żadnym zabezpieczeniem!!!! czy firma do dziś nie wywiązała się z nakazu - czyli Chińczycy mogą sobie w szczecinie robić co chcą i nie poznosić żadnych konsekwencji...a tu chodzi o życie POLAKÓW!!! Po za tym mieli nakaz zabezpieczyć dojście do elewatorów a nie do jeziora!!!! mieszkańcy nie są debilami i nie pozwolą sobie jakieś firm z chin żeby zagradzała im dojście do naszego jeziora!!!!!
JAJA
2016-08-01 21:24:36
PO CHIŃSKU NA PÓŁ METRA
Płot
2016-08-01 07:46:16
A co, bez ogrodzenia ludzie wchodzili tam nie na własną odpowiedzialność?
po co ta cała procedura?
2016-07-31 19:20:02
Zamiast udostepniać,do oglądania budują szykany przeciwko,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA