niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Elektryczne rowery dla policjantów

Elektryczne rowery dla policjantów [GALERIA]

Elektryczne rowery dla policjantów
Data publikacji: 2017-07-29 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Wywietleń: 1694 283050

Zachodniopomorscy policjanci otrzymali do dyspozycji 10 rowerów elektrycznych, które mają im pomóc w patrolowaniu terenów nadmorskich. Funkcjonariusze mają także przygotowane dla dzieci zestawy profilaktyczne - apteczki, które pomogą w nauce pierwszej pomocy, oraz opaski - pomocne w przypadku ich zaginięcia na plaży lub imprezach masowych.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje trzecią edycję przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”.

- Inicjatywa ta ma na celu wsparcie działań dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców i osób odpoczywających w naszym regionie podczas sezonu letniego, ma promować bezpieczne zachowania nad wodą,  a także prawidłowy sposób zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia - mówi Marzena Maćkowiak - Pluta z KWP.

W tym roku ramach tego projektu opracowano specjalne materiały profilaktyczne dla dzieci oraz zakupiono rowery elektryczne, które zostały w piątek przekazane policjantom.

- Dziesięć rowerów zostało w pełni wyposażonych do służby i oznakowanych. Mają silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie się funkcjonariuszy w terenie niedostępnym dla pojazdom służbowych - informuje Maćkowiak - Pluta.

Rowery trafią przede wszystkim do komend znajdujących się na terenach nadmorskich. Otrzymają je policjanci ze Świnoujścia, Koszalina, Kołobrzegu, Gryfina i Stargardu.

- Poprawa mobilności jest jednym z naszych zadań. Służy temu m.in. wprowadzanie samochodów elektrycznych dla osób fizycznych. To także rowery elektryczne dla zachodniopomorskiej policji, z którą współpracujemy już od dawna. Taki rower po kilkugodzinnym ładowaniu może ułatwić jazdę nawet na trasie do 100 kilometrów - zapewnia Jacek Chrzanowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Uzupełnieniem wspólnego przedsięwzięcia funduszu i policji są materiały profilaktyczne - dziecięce apteczki do udzielania pierwszej pomocy.

- Przygotowane w trzech różnych wariantach kolorystycznych i graficznych mają  promować bezpieczne zachowania nad wodą, pomóc w nauce udzielania pierwszej pomocy i prawidłowej reakcji najmłodszych na zagrożenia. W tym roku przygotowanych zostało 12 tysięcy takich zestawów. Do tego dochodzą opaski identyfikacyjne dla dzieci, które świetnie się sprawdzają na plażach albo w trakcie imprez masowych w wypadku zagubienia dziecka. Wystarczy na niej wpisać numer telefonu rodzica - dodaje Maćkowiak - Pluta.
Jak zapewnił komendant wojewódzki policji insp. Jacek Cegieła, rowerowe patrole od razu przystąpią do działań.

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów Elektryczne rowery dla policjantów

Komentarze

obserwtor
Mam nadzieje ze to nie Romety.Romety to dziadostwo. Tylke lepsze marki.
2017-07-30 10:17:02
PiSzcząca bida
Miejmy nadzieję, że najwyżsi przełożeni nie będą kazali im przypinać skrzydeł lub rozsypywać konfetti.
2017-07-29 22:31:01
Zed
No to chłopcy Błaszczaka będą ścigać przestępców na rowerach
2017-07-29 16:01:03
Obs.ryver
Zabiedzone bidoki! Nie mają sił pedałować! A dla inwalidów takie rowery nie przysługują. Ja kręcę jedną nogą od 65 lat!Z emerytury(dziadowskiej)takiej maszyny nie kupię.Pis "zwaloryzował" emeryturę o +8,- PLN!!!
2017-07-29 14:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie