Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Eleganci i społeczny warsztat

Data publikacji: 25 września 2015 r. 08:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Eleganci i społeczny warsztat
 

Piątkowy wieczór w Szczecinie będzie należał do rowerzystów. Najpierw odbędzie się masa krytyczna, a następnie oficjalnie zainaugurowana zostanie działalność społecznego warsztatu rowerowego. 

Najbliższa rowerowa masa krytyczna rozpocznie się w piątek (25 września) o godz. 18 na placu Lotników w Szczecinie. Stąd cykliści wyruszą na objazd miasta. Trasa będzie liczyć 7 km i powiedzie przez: al. Wyzwolenia, pl. Grunwaldzki, al. Piłsudskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, ul. Narutowicza, ul. 3 Maja, pl. Zwycięstwa, al. Wojska Polskiego, pl. Zgody, ul. Obrońców Stalingradu, pl. Żołnierza Polskiego i zakończy się na pl. Orła Białego. Organizatorzy ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin zachęcają uczestników do udziału w masie w eleganckim ubiorze. Impreza odbędzie się pod hasłem „Nie blokujemy ruchu ulicznego. Jesteśmy jego częścią". W ten sposób chcą pokazać, że nie tylko warto się starać o jeszcze lepszą infrastrukturę w Szczecinie, ale też, że rower nie służy tylko rekreacji i sportowi, ale też codziennemu poruszaniu się po mieście.

Po masie, o godz. 19 oficjalnie zostanie zainaugurowana działalność WaRStadtu, czyli społecznego warsztatu rowerowego, który mieści się przy ul. Koński Kierat 15, gdzie niegdyś znajdowała się miejska łaźnia. WaRStadt jest jedną z części działającej tu Kooperatywy Łaźnia, która skupia lokalne organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne. W planie oprowadzanie po łaźni, wspólne rozmowy, gorący poczęstunek oraz muzyka na żywo. ©℗

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

HogoFogo
2015-09-25 09:33:42
Masa, mam owłosione nogi... Tak, że z podwijania nici.
Fango
2015-09-25 08:54:49
Wolę dać zarobić prawdziwym mechanikom rowerowym, mam wtedy pewność, że mój rower jest bezpieczny. Jak ma się kręcić biznes rowerowy w tym mieście, jak za rowery biorą się amatorzy. Przecież sklepy rowerowe żyją również z serwisów.
Masa
2015-09-25 08:42:08
HogoFogo, nie poddawaj się, idealnie pasujesz do tej całej masy - wystarczy tylko podwiązać suknię i oprzeć ją o siodełko, jak to robiły damy na starych filmach.
HogoFogo
2015-09-25 07:25:39
Założyłbym suknię ślubną mojej żony, ale obawiam się, że wkręci mi się on ona w pedały... Dlatego zostanę w domu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA