poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ekoporty w Szczecinie też zamknięte. Do odwołania

Ekoporty w Szczecinie też zamknięte. Do odwołania

Ekoporty w Szczecinie też zamknięte. Do odwołania
Data publikacji: 2020-03-25 14:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 20:59
Wywietleń: 950 448880

Zakład Usług Komunalnych poinformował, że zamknięte zostały wszystkie szczecińskie Ekoporty. Do odwołania.

Ma to oczywiście związek z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nieczynne będą do odwołania.

I tak od środy (25 marca) w całym kraju obowiązują nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Z domu możemy wychodzić tylko w ważnych życiowo sprawach: do pracy, do sklepu po niezbędne zakupy, na spacer z psem... Jak najrzadziej i z zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa (czyli m.in. z zachowaniem odpowiedniej odległości od innych osób). 

(ip)

Fot. Tomasz Tokarzewski (arch.)

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

do kibic
przecież z domu odpady odbierają, porządki zrób sobie kiedy indziej.albo zrób teraz , a potem zawieź do ekoportu, proste
2020-03-25 20:29:38
kibic
ZUK proszę o rozważenie zmiany tej decyzji. Obowiązujący akt prawny z dnia 24 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 522) stanowi (m.in.) … § 3a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: 1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych; 2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, Zupełnie nie rozumiem, dlaczego wywożenie śmieci i odpadów (domowych), zwłaszcza w czasie epidemii, kiedy należy dbać o czystość i higienę w szerokim tego słowa rozumieniu, nie jest – w rozumieniu ZUK - zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Dodaję, że kontakt użytkowników z pracownikami ekoportów jest praktycznie żaden. Obawiam się, że wielu ludzi, zwłaszcza tych którzy mają nieco więcej czasu i zechcą szykować się do normalności poprzez porządki, wyrzuci śmieci i odpady byle gdzie
2020-03-25 19:56:01
rot
To o czym nie wiemy? Co miłościwie nam panujący przed nami zatajają? Bo do tej pory wydawało się, że idzie ku lepszemu.
2020-03-25 17:33:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie