Środa 12 maja 2021r. 

Ekoport na Gumieńcach nadal nieczynny

Data publikacji: 2021-04-21 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-23 09:11
Ekoport na Gumieńcach nadal nieczynny
 

Od kilku miesięcy zamknięty jest ekoport na placu Słowińców (chociaż nadal wisi tablica, że jest czynny od godz. 9 do 19) na szczecińskich Gumieńcach. Przez wiele lat placówka ta cieszyła się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, którzy mieli tu okazję zostawić swoje niepotrzebne przedmioty typu: stary sprzęt AGD, telewizory, komputery czy także opony i wiele innych rzeczy.

Niestety placówka ta została zamknięta, gdyż jak tłumaczy jej gospodarz Zakład Usług Komunalnych, przyczyną było zagrożenie w ruchu drogowym przez samochody, jakimi przybywali tu oddający odpady. Parking na terenie ekoportu nie był zbyt duży, więc wiele aut parkowało na rondzie, co zdaniem policji stanowiło zagrożenie dla ruchu.

Ekoport został zamknięty, a na ogrodzeniu pojawiło się (nieco już zniszczone) ogłoszenie zachęcające do skorzystania z nowego na ulicy Taczaka i na ulicy Firlika, co jest chyba przesadą, by wysłać ludzi na drugi koniec rozkopanego miasta. Tyle tylko że jest nadzieja na ponowne otwarcie obiektu, o czym poinformował nas rzecznik ZUK Andrzej Kus. Trwają do tego przygotowania, ale kiedy to nastąpi, nie wiadomo.

Przez wiele lat ekoporty odbierały zielone odpady, jakie dowozili tu mieszkańcy ze swoich ogródków. Teraz każdy, kto chce, by zostały zabrane, musi kupić brązowy pojemnik i raz w tygodniu zieleń jest odbierana w ramach miesięcznej opłaty. Dwa razy do roku można zamówić kontener na wywózkę większej ilości zielonych odpadów.

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Komentarze

@???
2021-04-23 09:07:10
widzę że nie czytasz tekstów które komentujesz - ekoport przy pl Słowińców został zamknięty ze względu na duże zainteresowanie a nie brak zainteresowania - ekoport przy Taczaka jest w odległości ponad 2 razy większej niż zamknięty ekoport nie jest więc alternatywą ale doraźnym rozwiązaniem. Wożenie śmieci na Taczaka w dłuższej perspektywie jest bez sensu ze względu na koszty środowiskowe (emisja CO2) oraz fakt że mieszkańcy zmuszeni do korzystania z Taczaka ponoszą wyższe koszty niż wcześniej.
???
2021-04-22 20:06:44
Ekoport przy Taczaka jest o "rzut beretem", więc w czym problem?
hahaha
2021-04-22 10:23:08
cały Szczecin, cały Krzystek - zamiast rozwiązać problem lepiej zamknąć i udać że problemu już nie ma - potem różni dziennikarze pyszczą że ludzie wystawiają pod klatkę śmieci i jak tak można że nie wywożą do ekoportu, najlepiej do tego w Poznaniu po mafijnych stawkach płatnej autostradzie... za to mamy komisarza do spraw równości i po problemie, zamiast rozwiązywać w wygodny dla mieszkańców a wiec efektywny sposób, realny problemu gospodarki odpadami to będziemy rozwiązywać coś czego nie ma.
Antek
2021-04-21 20:09:29
Miasto już wyjaśniło, że ma być ten ekoport w ograniczonym zakresie ale po modernizacji...
Waldek
2021-04-21 17:10:45
Zlikwidować

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ