Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Ekologiczny festyn w Stargardzie. Roślinki za elektrośmieci [GALERIA]

Data publikacji: 2022-07-03 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-03 21:48
Ekologiczny festyn w Stargardzie. Roślinki za elektrośmieci
 

Ponad trzy godziny stargardzianie bawili się w niedzielę na festynie ekologicznym, zorganizowanym przez miasto we współpracy z fabryką Bridgestone.

Piknik ekologiczny w Teatrze Letnim w Stargardzie był pierwszą odsłoną "COOLturalnyh Wakacji", cyklu imprez organizowanych dla mieszkańców w czasie letniej kanikuły.

W parku przygotowano dziś wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były animacje, gry zręcznościowe i zabawy w Fun Parku oraz pokazy naukowe w wykonaniu pracowni Ekoliber. Młodsi i starsi mogli wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których tworzyli pożyteczne przedmioty z odpadów.

Najmłodszych zaproszono do konkursu "Pomalujmy świat". Dzieci zdobiły opony, które przywiozła fabryka Bridgestone, współorganizator pikniku. Mogły też uczyć się właściwego segregowania śmieci. Kręcąc kołem fortuny można było wygrać nagrody. Tradycją pikniku ekologicznego były stoiska z sadzonkami roślin, które za przyniesione do parku elektrośmieci rozdawali pracownicy spółki komunalnej Bio Star.

Nieopodal miejsca, w którym odbywał się festyn, każdy mógł obejrzeć wystawę poświęconą ekologii, gospodarce obiegu zamkniętego, a także maksymalnemu wykorzystaniu surowców wtórnych w codziennym życiu.

Tekst i zdj. (w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Więcej igrzysk!
2022-07-04 00:05:50
Ponad trzy godziny stargardzianie bawili się w niedzielę na festynie fixum dyrdum. Dzieci mogły nauczyć się poszukiwanego zawodu sortowacza śmieci. Korzystający z jednorazowych, nienaprawialnych produktów elektrotechnicznych współczesnych globalnych koncernów mogli wymienić zepsuty produkt na doniczkę z rośliną. Inne globalne koncerny pakują swoje produkty w jednorazowy plastik i wożą je przez pół świata, bo produkcja w Chinach tańsza. Wszystko oczywiście eko (dla idiotów).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA