Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Egzaminy na próbę

Data publikacji: 13 marca 2016 r. 21:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Egzaminy na próbę
 

Wyniki próbnych egzaminów gimnazjalnych i maturalnych nie zachwyciły szczecińskich nauczycieli. Uczniowie mają do nich luźniejsze podejście. - Zawsze te właściwe egzaminy okazują się łatwiejsze niż próbne - mówią.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów w dniach 18-20 kwietnia przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Uczniów trzecich klas liceów i czwartych klas techników od 4 maja czeka matura. Szkoły przyspieszyły z programem, żeby przerobić go do tego czasu, a wydawnictwa pedagogiczne i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowały materiały do egzaminów próbnych. Kilka dni temu niektóre gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne przeprowadziły egzaminy próbne OKE. Odbyły się też próby przygotowane przez wydawnictwa: Operon, Nową Erę oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Jak wypadły w szczecińskich szkołach?

- Średnio - odpowiada Iwona Potrykus, dyrektor Gimnazjum nr 34 w Szczecinie, które organizowało próbę WSiP. - Zauważamy, że podejście uczniów do próbnych egzaminów gimnazjalnych nie zawsze jest takie jak powinno być. Jeżeli uczeń mówi, że nic więcej nie napisze i nie pisze charakterystyki, to ręce opadają. Niewielu uczniów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny to jest egzamin. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 marca 2016

Elżbieta KUBERA

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rodzic
2016-03-22 12:51:15
Jak dla mnie przerost formy nad treścią :) Jak ja zdawałam maturę to nie mieliśmy żadnych próbnych egzaminów ... nie dosyć, że egzaminy to nauczyciele cisną ze swoich przedmiotów ... i oczywiście najważniejsza jest plastyka, muzyka itp. Dajcie im spokój z tymi egzaminami - co ma być to będzie. My jakoś przeżyliśmy :) to oni też przeżyją :)
Szczecinianin
2016-03-17 10:30:28
Lenistwo?! umówmy się jak można być leniwym na prawie najważniejszym egzaminie w życiu ( bo to przecież on zdecyduje o szkole średniej), tu został podany przykład języka Polskiego a co z matematyką? Która de facto jest najważniejsza? Gimnazjaliści mają wyniki 20%-30%... Powód? Za mało lekcji? Źli nauczyciele? Nie! wręcz przeciwnie wszystko jest cacy tylko kiedy przychodzi co do czego to pytania albo są tak trudne że niejeden nauczyciel ma problem z rozwiązaniem ich,albo atakuje stresy czy źle zadane pytanie... A od Gimnazjalistów czasami wymaga się więcej niż od dorosłych osób, jasne wymagać trzeba ale w naszym pięknym mieście jest niejedno "chore" gimnazjum. Z grzeczności pozwolę sobie nie wymienić.
Nauczyciel
2016-03-14 06:09:44
Średnio, bo uczniom się nie chce. Lenistwo!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA