niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Egzaminy na próbę

Egzaminy na próbę

Egzaminy na próbę
Data publikacji: 2016-03-13 21:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2054 123361

Wyniki próbnych egzaminów gimnazjalnych i maturalnych nie zachwyciły szczecińskich nauczycieli. Uczniowie mają do nich luźniejsze podejście. - Zawsze te właściwe egzaminy okazują się łatwiejsze niż próbne - mówią.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów w dniach 18-20 kwietnia przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Uczniów trzecich klas liceów i czwartych klas techników od 4 maja czeka matura. Szkoły przyspieszyły z programem, żeby przerobić go do tego czasu, a wydawnictwa pedagogiczne i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowały materiały do egzaminów próbnych. Kilka dni temu niektóre gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne przeprowadziły egzaminy próbne OKE. Odbyły się też próby przygotowane przez wydawnictwa: Operon, Nową Erę oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Jak wypadły w szczecińskich szkołach?

- Średnio - odpowiada Iwona Potrykus, dyrektor Gimnazjum nr 34 w Szczecinie, które organizowało próbę WSiP. - Zauważamy, że podejście uczniów do próbnych egzaminów gimnazjalnych nie zawsze jest takie jak powinno być. Jeżeli uczeń mówi, że nic więcej nie napisze i nie pisze charakterystyki, to ręce opadają. Niewielu uczniów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny to jest egzamin. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 14 marca 2016

Elżbieta KUBERA

Fot. R.STACHNIK (arch.)

 

Komentarze

Rodzic
Jak dla mnie przerost formy nad treścią :) Jak ja zdawałam maturę to nie mieliśmy żadnych próbnych egzaminów ... nie dosyć, że egzaminy to nauczyciele cisną ze swoich przedmiotów ... i oczywiście najważniejsza jest plastyka, muzyka itp. Dajcie im spokój z tymi egzaminami - co ma być to będzie. My jakoś przeżyliśmy :) to oni też przeżyją :)
2016-03-22 12:51:15
Szczecinianin
Lenistwo?! umówmy się jak można być leniwym na prawie najważniejszym egzaminie w życiu ( bo to przecież on zdecyduje o szkole średniej), tu został podany przykład języka Polskiego a co z matematyką? Która de facto jest najważniejsza? Gimnazjaliści mają wyniki 20%-30%... Powód? Za mało lekcji? Źli nauczyciele? Nie! wręcz przeciwnie wszystko jest cacy tylko kiedy przychodzi co do czego to pytania albo są tak trudne że niejeden nauczyciel ma problem z rozwiązaniem ich,albo atakuje stresy czy źle zadane pytanie... A od Gimnazjalistów czasami wymaga się więcej niż od dorosłych osób, jasne wymagać trzeba ale w naszym pięknym mieście jest niejedno "chore" gimnazjum. Z grzeczności pozwolę sobie nie wymienić.
2016-03-17 10:30:28
Nauczyciel
Średnio, bo uczniom się nie chce. Lenistwo!!!
2016-03-14 06:09:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie