piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Egzamin gimnazjalny podczas strajku

Egzamin gimnazjalny podczas strajku

Egzamin gimnazjalny podczas strajku
Data publikacji: 2019-04-10 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 992 384993

Uczniowie trzecich klas gimnazjów rozpoczynają w środę trzydniowy egzamin. W Szczecinie przystępuje do niego ponad 3,5 tysiąca gimnazjalistów. W szkołach od poniedziałku trwa strajk nauczycieli, dlatego nie wiadomo czy wszędzie w regionie egzaminy się odbędą. 

We wtorek z 790 szkół i placówek w w województwie zachodniopomorskim strajkowało 652. W Szczecinie strajk objął we wtorek 107 placówek. W województwie jest sporo szkół, w których strajkuje sto procent kadry. Dyrektorzy szczecińskich szkół zapewniają, że zrobią wszystko aby egzamin się odbył. Jedyną przeszkodą może być brak członków komisji egzaminacyjnych. Od piątku Kuratorium Oświaty poszukuje ochotników z kwalifikacjami pedagogicznymi - emerytów, urzędników, policjantów i innych chętnych itp. Są oni szkoleni przed samym egzaminem przez dyrektorów szkół, którzy także sprawdzają ich kwalifikacje.

- Od rana do Wydziału Oświaty nie wpłynęły żadne informacje, że egzamin gdzieś miałby się nie odbyć -  powiedziała Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta Szczecin.

Od środy gimnazjaliści przystępować będą codziennie do dwóch egzaminów: o godz. 9 i 11. Dzisiejszy składa się z 60-minutowego egzaminu z historii i wos., a po godzinnej przerwie – egzaminu z języka polskiego, który potrwa 90 min. W czwartek o godz. 9 godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, a po 60-minutowej przerwie gimnazjaliści przez 90 minut rozwiązywać będą zadania z matematyki. W piątek o godz. 9 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym, po godzinnej przerwie – egzamin na poziomie rozszerzonym, oba egzaminy trwają po 60 min. Pierwszy jest obowiązkowy dla wszystkich, drugi piszą tylko ci uczniowie, którzy zdawanego języka uczyli się od szkoły podstawowej oraz chętni. Najwięcej uczniów zdaje język angielski.©℗

(el)

Fot. Karolina Nawrocka

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Komentarze

Antoni
Dają radę! Świetnie! Polacy, to sprytny naród, który zawsze sobie poradzi.
2019-04-10 12:05:31
Wiking46
Nauczyciele dbają tylko o swój interes,uczniów mają gdzieś!!!.....Niech strajkują do września......
2019-04-10 10:14:16
g
Pamiętacie co kiedyś znaczyło słowo,,Nauczyciel,,? A z czym wam się teraz to słowo kojarzy?
2019-04-10 09:57:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie