piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły

Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły [GALERIA]

Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły
Data publikacji: 2016-04-05 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1394 127036

Ogłoszenie mające zaprosić na spotkanie ze podróżnikiem - znawcą kuchni świata mieli za zadanie przygotować szóstoklasiści, którzy pisali we wtorek sprawdzian podsumowujący ich naukę w szkole podstawowej. Poza tym, w teście znalazł się tekst dotyczący Azteków i kakao oraz wiersz Leopolda Staffa - „Jarzębina". 

Sprawdzian rozpoczął się, w całej Polsce, o godz. 9. Część pierwsza, z języka polskiego i matematyki, trwała 80 minut. Potem była przerwa, a po niej 45-minutowy test z języka obcego ‎nowożytnego. W pierwszej części uczniowie musieli m.in. wykazać, że potrafią ze zrozumieniem czytać tekst, ocenić prawdziwość cytowanych zdań z wiersza, napisać ogłoszenie oraz kartkę z pamiętnika - dotyczącą tego, że warto pomagać innym. W części matematycznej szóstoklasiści mieli wykazać, iż potrafią czytać diagramy, wykonywać działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz potęgach, a także obliczać objętość bryły.

W części z języka obcego były m.in. zadania ze słuchu - uczniowie piszący egzamin z języka angielskiego musieli choćby dopasować słyszany dialog do miejsca z obrazka. Wśród pozostałych poleceń było np. dopasowanie sytuacji napisanej po polsku do odpowiedzi w języku Szekspira albo wybranie odpowiedniego zakończenia zdania zgodnie z ilustracją i sytuacją się na niej dziejącą.

Wtorkowy egzamin był ostatnim testem tego typu. Obecni piątoklasiści już nie będą poddawani takiemu sprawdzeniu wiedzy. To decyzja obecnej minister edukacji, Anny Zalewskiej. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Przed sprawdzianem uczniom dopisywały humory (na zdjęciu - szóstoklasiści ze szczecińskiej SP 12), po egzaminie - również, bowiem zdaniem trzynastolatków zadania nie były zbyt trudne.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z EGZAMINU

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie