czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły

Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły [GALERIA]

Egzamin 6-klasisty. Kakao, jarzębina i bryły
Data publikacji: 2016-04-05 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1506 127036

Ogłoszenie mające zaprosić na spotkanie ze podróżnikiem - znawcą kuchni świata mieli za zadanie przygotować szóstoklasiści, którzy pisali we wtorek sprawdzian podsumowujący ich naukę w szkole podstawowej. Poza tym, w teście znalazł się tekst dotyczący Azteków i kakao oraz wiersz Leopolda Staffa - „Jarzębina". 

Sprawdzian rozpoczął się, w całej Polsce, o godz. 9. Część pierwsza, z języka polskiego i matematyki, trwała 80 minut. Potem była przerwa, a po niej 45-minutowy test z języka obcego ‎nowożytnego. W pierwszej części uczniowie musieli m.in. wykazać, że potrafią ze zrozumieniem czytać tekst, ocenić prawdziwość cytowanych zdań z wiersza, napisać ogłoszenie oraz kartkę z pamiętnika - dotyczącą tego, że warto pomagać innym. W części matematycznej szóstoklasiści mieli wykazać, iż potrafią czytać diagramy, wykonywać działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz potęgach, a także obliczać objętość bryły.

W części z języka obcego były m.in. zadania ze słuchu - uczniowie piszący egzamin z języka angielskiego musieli choćby dopasować słyszany dialog do miejsca z obrazka. Wśród pozostałych poleceń było np. dopasowanie sytuacji napisanej po polsku do odpowiedzi w języku Szekspira albo wybranie odpowiedniego zakończenia zdania zgodnie z ilustracją i sytuacją się na niej dziejącą.

Wtorkowy egzamin był ostatnim testem tego typu. Obecni piątoklasiści już nie będą poddawani takiemu sprawdzeniu wiedzy. To decyzja obecnej minister edukacji, Anny Zalewskiej. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Przed sprawdzianem uczniom dopisywały humory (na zdjęciu - szóstoklasiści ze szczecińskiej SP 12), po egzaminie - również, bowiem zdaniem trzynastolatków zadania nie były zbyt trudne.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z EGZAMINU

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie