poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków

EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków [GALERIA, FILM]

EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków
Data publikacji: 2019-09-27 21:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-28 13:55
Wywietleń: 1233 417725

W piątek rano szczecińska drogówka zakończyła 24-godzinne działania w ramach akcji „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym poprzez szkolenia, wzmożone kontrole oraz podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Akcja EDWARD promuje przyjętą w wielu europejskich krajach „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Szczecińska drogówka również zaznaczyła swój udział w tej inicjatywie. Na ulicach miasta przeprowadzono wzmożone kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Prowadzony był pomiar prędkości oraz działania „telefon” i „blokada”. W projekt ten zaangażowano również grupę „Speed” oraz monitoring miejski.

Funkcjonariusze z drogówki przy udziale uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37 przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do mieszkańców Szczecina. Policjantka wspólnie z dziećmi przeszła ulicami miasta, którzy trzymali przygotowane przez siebie transparenty i plakaty promujące to wydarzenie. Następnie wzięli udział w rozdawaniu pieszym, rowerzystom i kierującym pojazdami mechanicznymi gadżetów przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na koniec uczniowie utworzyli z dłoni liczbę „0” – czyli zero wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

W sumie podczas akcji EDWARD policjanci skontrolowali ponad 300 kierujących, ujawniając blisko 200 wykroczeń. Złapali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu, zatrzymali 24 dowody rejestracyjne oraz 8 blankietów praw jazdy, w tym również za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów. Dodatkowo mundurowi zatrzymali osobę poszukiwaną, która dotychczas ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

(k)

Fot. i film policja

EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków

Komentarze

Wdzę mnóstwo d...li kierowców.
Wdzę mnóstwo debili kierowców, którzy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, bo na chodniku stoi pieszy, a za debilem nikt nie jedzie, z naprzeciwka też nikt nie jedzie. Prawo o Ruchu Drogowym zabrania zatrzymywania się w takiej sytuacji.
2019-09-28 13:29:52
efekt zerowy
W piątek rano zakończyli akcję i natychmiast seria wypadków i kolizji
2019-09-28 09:28:58
Nic nie mam przeciw dronom.
Niech kontrolują naszych durnych i chamskich kierowców. Bo posterunki Drogówki, które widać z odległości kilometra to śmieszne.
2019-09-28 09:12:53
Zwiększyć ilość dronów.
Zwiększyć ilość dronów patrolujących drogi. Zap.....lacze nie będą znali dnia, ani godziny kiedy ich dopadnie policja.
2019-09-28 07:19:03
Edek trzymaj się!!
.
2019-09-27 22:23:32
Uświadomić pieszym doroslym
że nie włazimy na przejście dla pieszych jak swięte krowy bo ono jest. Sprawdźmy, czy nic nie jedzie, albo że jest tak daleko, że spokojnie wychamuje / zatrzy ma się. I wtedy nie będzie nawet rannych.
2019-09-27 21:49:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie