Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 27 września 2019 r. 21:22
Ostatnia aktualizacja: 28 września 2019 r. 13:55
EDWARD ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków
 

W piątek rano szczecińska drogówka zakończyła 24-godzinne działania w ramach akcji „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym poprzez szkolenia, wzmożone kontrole oraz podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Akcja EDWARD promuje przyjętą w wielu europejskich krajach „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Szczecińska drogówka również zaznaczyła swój udział w tej inicjatywie. Na ulicach miasta przeprowadzono wzmożone kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. Prowadzony był pomiar prędkości oraz działania „telefon” i „blokada”. W projekt ten zaangażowano również grupę „Speed” oraz monitoring miejski.

Funkcjonariusze z drogówki przy udziale uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37 przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do mieszkańców Szczecina. Policjantka wspólnie z dziećmi przeszła ulicami miasta, którzy trzymali przygotowane przez siebie transparenty i plakaty promujące to wydarzenie. Następnie wzięli udział w rozdawaniu pieszym, rowerzystom i kierującym pojazdami mechanicznymi gadżetów przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na koniec uczniowie utworzyli z dłoni liczbę „0” – czyli zero wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

W sumie podczas akcji EDWARD policjanci skontrolowali ponad 300 kierujących, ujawniając blisko 200 wykroczeń. Złapali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu, zatrzymali 24 dowody rejestracyjne oraz 8 blankietów praw jazdy, w tym również za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów. Dodatkowo mundurowi zatrzymali osobę poszukiwaną, która dotychczas ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

(k)

Fot. i film policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wdzę mnóstwo d...li kierowców.
2019-09-28 13:29:52
Wdzę mnóstwo debili kierowców, którzy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, bo na chodniku stoi pieszy, a za debilem nikt nie jedzie, z naprzeciwka też nikt nie jedzie. Prawo o Ruchu Drogowym zabrania zatrzymywania się w takiej sytuacji.
efekt zerowy
2019-09-28 09:28:58
W piątek rano zakończyli akcję i natychmiast seria wypadków i kolizji
Nic nie mam przeciw dronom.
2019-09-28 09:12:53
Niech kontrolują naszych durnych i chamskich kierowców. Bo posterunki Drogówki, które widać z odległości kilometra to śmieszne.
Zwiększyć ilość dronów.
2019-09-28 07:19:03
Zwiększyć ilość dronów patrolujących drogi. Zap.....lacze nie będą znali dnia, ani godziny kiedy ich dopadnie policja.
Edek trzymaj się!!
2019-09-27 22:23:32
.
Uświadomić pieszym doroslym
2019-09-27 21:49:38
że nie włazimy na przejście dla pieszych jak swięte krowy bo ono jest. Sprawdźmy, czy nic nie jedzie, albo że jest tak daleko, że spokojnie wychamuje / zatrzy ma się. I wtedy nie będzie nawet rannych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA