czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziura w lesie

Dziura w lesie

Dziura w lesie
Data publikacji: 2016-06-03 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2382 136357

Jak na szczecińskie Głębokie przystało, są tam i głębokie wykopy. Tuż za pętlą na skraju lasu przy stawie Uroczysko można się natknąć na taki oto opłotkowany i osiatkowany wykop. Pisaliśmy o nim już w kwietniu. Jak wówczas ustaliliśmy, ta dziura to jednak nie dzieło poszukiwaczy skarbów. Najpierw zapadła się ziemia, a po odkopaniu okazało się, że rozszczelnił się rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska, zwanego też często stawem wędkarskim, do Jeziora Głębokiego.

Jak zakomunikował Kurierowi w odpowiedzi na nasze pytania Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych, firma DOMEL wymieniała tam część zarwanego rurociągu. Według informacji, jaką w kwietniu przekazał A. Kus, prace miały zakończyć się do 30 kwietnia.

Mamy już czerwiec, a krajobraz z kwietnia ani na jotę się nie zmienił. Zwały ziemi z głębokiego wykopu, dół otoczony pachołami z rozciągniętą siatką, częściowo już zerwaną. A w jamie tuż na wprost zejścia nad staw śmietnik, włącznie z leżącym nim jednym z takich właśnie pachołów w biało-czerwone ukośne paski. Po ekipie remontowej ani śladu.

Dlaczego do tej pory naprawa nie została zakończona przez spółkę DOMEL? Kiedy ten zerwany rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska zostanie naprawiony? Te pytania zadaliśmy ponownie rzecznikowi ZUK w tym tygodniu.

- W trakcie prowadzonych prac okazało się, że konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy. Nie jest w stanie zrobić tego spółka Domel, która zajmuje się jedynie utrzymaniem urządzeń wodnych na terenie lasów - tłumaczy A. Kus w odpowiedzi nadesłanej nam w czwartek (2 czerwca). - Naprawą więc zajmie się inna firma, do kilku zostały wysłane zaproszenia do złożenia oferty. Zadanie zostanie zakończone do końca czerwca. ©℗

(MIR)

 

Na zdjęciu: Rura i taka dziura. Od wczesnej wiosny ZUK i spółka, której ten zlecił naprawę rurociągu w lesie, nie potrafią uporać się wciąż z awarią. Ten stan przy Uroczysku na Głębokiem trwa od kwietnia.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Dziura w lesie Dziura w lesie Dziura w lesie

Komentarze

Bulj
Wawrzyn bierz łopatę, gdyż do tego się nadajesz najlepiej i zasuwaj zasypywać. Drugą możesz dać Baryłce i może trochę tłuszczu z kupera ubędzie.
2016-06-04 10:59:36
Olek
Jak po głupoty, to proszę zwracać się do Rubikonia. Ja całkiem poważnie.
2016-06-03 12:51:26
xyz
Szkoda, ze pan redaktor jadac na Glebokie nie zauwazyl jak sa wycinane drzewa na terenie XI dywizji od strony ul.Wojska Polskiego.
2016-06-03 10:26:36
konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy
...uzyskanie pozytywnej oceny UE, przeprowadzenie analizy wpływu zorzy polarnej na wilgotność gruntu a co za tym idzie rodzaju zastosowanej koparki do zasypania wykopu ze szczególnym uwzględnieniem kierunku wiatru i wpływu na okres lęgowy srok. Z Opracować należy także sposób zabezpieczenia kwiatostanu lip w kontekście zbliżającego się okresu ich kwitnienia a co za tym idzie wpływu pyłków tego kwiatu na drogi oddechowe pracowników. Dopiszcie proszę jeszcze troche innych głupot bo mi się repertuar kończy...
2016-06-03 09:57:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie