Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dziura w lesie

Data publikacji: 03 czerwca 2016 r. 09:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Dziura w lesie
Rura i taka dziura. Od wczesnej wiosny ZUK i spółka, której ten zlecił naprawę rurociągu w lesie, nie potrafią uporać się wciąż z awarią. Ten stan przy Uroczysku na Głębokiem trwa od kwietnia. Fot. Mirosław WINCONEK  

Jak na szczecińskie Głębokie przystało, są tam i głębokie wykopy. Tuż za pętlą na skraju lasu przy stawie Uroczysko można się natknąć na taki oto opłotkowany i osiatkowany wykop. Pisaliśmy o nim już w kwietniu. Jak wówczas ustaliliśmy, ta dziura to jednak nie dzieło poszukiwaczy skarbów. Najpierw zapadła się ziemia, a po odkopaniu okazało się, że rozszczelnił się rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska, zwanego też często stawem wędkarskim, do Jeziora Głębokiego.

Jak zakomunikował Kurierowi w odpowiedzi na nasze pytania Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych, firma DOMEL wymieniała tam część zarwanego rurociągu. Według informacji, jaką w kwietniu przekazał A. Kus, prace miały zakończyć się do 30 kwietnia.

Mamy już czerwiec, a krajobraz z kwietnia ani na jotę się nie zmienił. Zwały ziemi z głębokiego wykopu, dół otoczony pachołami z rozciągniętą siatką, częściowo już zerwaną. A w jamie tuż na wprost zejścia nad staw śmietnik, włącznie z leżącym nim jednym z takich właśnie pachołów w biało-czerwone ukośne paski. Po ekipie remontowej ani śladu.

Dlaczego do tej pory naprawa nie została zakończona przez spółkę DOMEL? Kiedy ten zerwany rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska zostanie naprawiony? Te pytania zadaliśmy ponownie rzecznikowi ZUK w tym tygodniu.

- W trakcie prowadzonych prac okazało się, że konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy. Nie jest w stanie zrobić tego spółka Domel, która zajmuje się jedynie utrzymaniem urządzeń wodnych na terenie lasów - tłumaczy A. Kus w odpowiedzi nadesłanej nam w czwartek (2 czerwca). - Naprawą więc zajmie się inna firma, do kilku zostały wysłane zaproszenia do złożenia oferty. Zadanie zostanie zakończone do końca czerwca. ©℗

(MIR)

 

Na zdjęciu: Rura i taka dziura. Od wczesnej wiosny ZUK i spółka, której ten zlecił naprawę rurociągu w lesie, nie potrafią uporać się wciąż z awarią. Ten stan przy Uroczysku na Głębokiem trwa od kwietnia.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bulj
2016-06-04 10:59:36
Wawrzyn bierz łopatę, gdyż do tego się nadajesz najlepiej i zasuwaj zasypywać. Drugą możesz dać Baryłce i może trochę tłuszczu z kupera ubędzie.
Olek
2016-06-03 12:51:26
Jak po głupoty, to proszę zwracać się do Rubikonia. Ja całkiem poważnie.
xyz
2016-06-03 10:26:36
Szkoda, ze pan redaktor jadac na Glebokie nie zauwazyl jak sa wycinane drzewa na terenie XI dywizji od strony ul.Wojska Polskiego.
konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy
2016-06-03 09:57:47
...uzyskanie pozytywnej oceny UE, przeprowadzenie analizy wpływu zorzy polarnej na wilgotność gruntu a co za tym idzie rodzaju zastosowanej koparki do zasypania wykopu ze szczególnym uwzględnieniem kierunku wiatru i wpływu na okres lęgowy srok. Z Opracować należy także sposób zabezpieczenia kwiatostanu lip w kontekście zbliżającego się okresu ich kwitnienia a co za tym idzie wpływu pyłków tego kwiatu na drogi oddechowe pracowników. Dopiszcie proszę jeszcze troche innych głupot bo mi się repertuar kończy...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA