wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziura w lesie

Dziura w lesie

Dziura w lesie
Data publikacji: 2016-06-03 09:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 2656 136357

Jak na szczecińskie Głębokie przystało, są tam i głębokie wykopy. Tuż za pętlą na skraju lasu przy stawie Uroczysko można się natknąć na taki oto opłotkowany i osiatkowany wykop. Pisaliśmy o nim już w kwietniu. Jak wówczas ustaliliśmy, ta dziura to jednak nie dzieło poszukiwaczy skarbów. Najpierw zapadła się ziemia, a po odkopaniu okazało się, że rozszczelnił się rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska, zwanego też często stawem wędkarskim, do Jeziora Głębokiego.

Jak zakomunikował Kurierowi w odpowiedzi na nasze pytania Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych, firma DOMEL wymieniała tam część zarwanego rurociągu. Według informacji, jaką w kwietniu przekazał A. Kus, prace miały zakończyć się do 30 kwietnia.

Mamy już czerwiec, a krajobraz z kwietnia ani na jotę się nie zmienił. Zwały ziemi z głębokiego wykopu, dół otoczony pachołami z rozciągniętą siatką, częściowo już zerwaną. A w jamie tuż na wprost zejścia nad staw śmietnik, włącznie z leżącym nim jednym z takich właśnie pachołów w biało-czerwone ukośne paski. Po ekipie remontowej ani śladu.

Dlaczego do tej pory naprawa nie została zakończona przez spółkę DOMEL? Kiedy ten zerwany rurociąg odprowadzający wodę z Uroczyska zostanie naprawiony? Te pytania zadaliśmy ponownie rzecznikowi ZUK w tym tygodniu.

- W trakcie prowadzonych prac okazało się, że konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy. Nie jest w stanie zrobić tego spółka Domel, która zajmuje się jedynie utrzymaniem urządzeń wodnych na terenie lasów - tłumaczy A. Kus w odpowiedzi nadesłanej nam w czwartek (2 czerwca). - Naprawą więc zajmie się inna firma, do kilku zostały wysłane zaproszenia do złożenia oferty. Zadanie zostanie zakończone do końca czerwca. ©℗

(MIR)

 

Na zdjęciu: Rura i taka dziura. Od wczesnej wiosny ZUK i spółka, której ten zlecił naprawę rurociągu w lesie, nie potrafią uporać się wciąż z awarią. Ten stan przy Uroczysku na Głębokiem trwa od kwietnia.

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Dziura w lesie Dziura w lesie Dziura w lesie

Komentarze

Bulj
Wawrzyn bierz łopatę, gdyż do tego się nadajesz najlepiej i zasuwaj zasypywać. Drugą możesz dać Baryłce i może trochę tłuszczu z kupera ubędzie.
2016-06-04 10:59:36
Olek
Jak po głupoty, to proszę zwracać się do Rubikonia. Ja całkiem poważnie.
2016-06-03 12:51:26
xyz
Szkoda, ze pan redaktor jadac na Glebokie nie zauwazyl jak sa wycinane drzewa na terenie XI dywizji od strony ul.Wojska Polskiego.
2016-06-03 10:26:36
konieczne jest wykonanie dodatkowego opracowania opisującego sposób naprawy
...uzyskanie pozytywnej oceny UE, przeprowadzenie analizy wpływu zorzy polarnej na wilgotność gruntu a co za tym idzie rodzaju zastosowanej koparki do zasypania wykopu ze szczególnym uwzględnieniem kierunku wiatru i wpływu na okres lęgowy srok. Z Opracować należy także sposób zabezpieczenia kwiatostanu lip w kontekście zbliżającego się okresu ich kwitnienia a co za tym idzie wpływu pyłków tego kwiatu na drogi oddechowe pracowników. Dopiszcie proszę jeszcze troche innych głupot bo mi się repertuar kończy...
2016-06-03 09:57:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie