poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dziś Dzień Papieski. Czuwanie pod pomnikiem Jana Pawła II

Dziś Dzień Papieski. Czuwanie pod pomnikiem Jana Pawła II

Dziś Dzień Papieski. Czuwanie pod pomnikiem Jana Pawła II
Data publikacji: 2018-10-16 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 14:52
Wywietleń: 548 356445

- Wszystkich mieszkańców Szczecina zapraszamy na Jasne Błonia we wtorek (16 października) o godz. 20. Chcemy przez wspólny śpiew, modlitwę i wspomnienia upamiętnić 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - zaprasza ks. Grzegorz Adamski z parafii p.w. Świętej Rodziny w Szczecinie, organizator wieczornego czuwania przy pomniku Jana Pawła II.

Dzień 16 października 1978 r. dobrze pamiętają starsze pokolenia Polaków - tego dnia na Stolicę Piotrową został wybrany kardynał Karol Wojtyła. Ten wybór miał szczególny wpływ na wydarzenia w Europie Wschodniej i w Azji w latach 80. i 90. XX wieku. Przyczynił się do poprawy relacji Kościoła katolickiego z judaizmem, islamem, z Kościołem prawosławnym oraz Wspólnotą Anglikańską. W trakcie pontyfikatu Jan Paweł II odwiedził 129 krajów oraz wyniósł na ołtarze więcej osób, niż wszyscy jego poprzednicy przez pięć wieków. Dla nas Polaków pozostanie papieżem wszechczasów, któremu zawdzięczamy skuteczne wsparcie w walce o wolność. Wielu z nas pamięta jego wymowne słowa z pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1978 r: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!".©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

Komentarze

cap kościelny
Najczystsza forma pogańskiego bałwochwalstwa! Doprawdy i śmieszno i głupio i żałośnie patrzeć na marznącą parafiańszczyznę....
2018-10-18 20:08:22
do obserwator
posłuchaj napakowany, lepiej się naćpać niż uprawiać pedofilię z nieletnimi i bajerować o bogu. Zamiast siedzieć i pisać, idź i pilnuj pomnika.
2018-10-16 22:43:01
obserwator
i po co się pustacy kodziarze odzywacie?????? idżcie do owsika i ćpajcie
2018-10-16 17:47:20
miejscowy
cudzoziemcy znający polski piszcie o swoich a będąc tutaj szanujcie gospodarzy
2018-10-16 17:23:12
Zwykły cyrk
Wojtyła tuszował pedofilie wśród księży. Ofiarami mogly być dzieci nas wszystkich
2018-10-16 17:16:50
guciu
Swoją barke poprowadził do końca dając przykład każdemu z Nas.Dziękujemy Ci papieżu Polaku. Zapłakana Polska cała od Giewontu aż po morze. W stoczni wisiał portret jego.Santu Subito Święty już.
2018-10-16 17:13:52
Edmund
Dać im grabie i przy okazji tej komedii zrobią coś dla źywych i zagrabią liście.
2018-10-16 17:00:11
żenada i zakłamanie
szopek ciąg dalszy - za to potrzebujących realnej pomocy tu i teraz nie widzą. żenada i zakłamanie
2018-10-16 16:24:15
Jaros
Uważam że powinno się rozpocząć dyskusję na temat przeniesienia pomnika JP2 w inne, mniej reprezentacyjne miejsce Szczecina
2018-10-16 14:30:09
piotrus
Ciekawe,kto przyjdzie się pokazać.
2018-10-16 14:21:53
"Ada" - z tobą to by była zoofilia.
.
2018-10-16 13:57:38
Ada
Trudno szanować człowieka, który przymykał oko na szerzącą się w kościele pedofilie