niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dzika Zagroda czeka na gości

Dzika Zagroda czeka na gości

Dzika Zagroda czeka na gości
Data publikacji: 2017-06-03 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:10
Wywietleń: 4237 266397

Po co jeździć z Pomorza do Puszczy Białowieskiej, gdzie coraz więcej terenów jest niedostępnych do zwiedzania? Żubry można z bliska obejrzeć np. w Dzikiej Zagrodzie w miejscowości Jabłonowo pod Mirosławcem. Podziwiać tam można też wylegujące się rysie.

Przyjeżdżają całe rodziny. Już na wstępie atrakcja, bo panie przewodniczki zachęcają do dokarmiania króla lasu. Kosz marchewek sprawia, że para żubrów melduje się przy balustradzie. Dostojnie czekają, aż człowiek podsunie im warzywo do pyska.

– To studnie bez dna – mówią o żarłoczności potężnych zwierząt pracownice zagrody.

Przy turystycznym dokarmianiu akurat stanęli: Popłoch i Polonka, żubry, które należą do najstarszych osobników w stadzie. Są wyraźnie zaprzyjaźnione ze swymi opiekunami i równie łagodnie traktują gości. Stado żubrów tworzą też: Podrawa, Polesie i Kamrówka. Juniorem jest Poziomka, bo w maju skończyła rok. W 2016 r. w Dzikiej Zagrodzie przyszły na świat trzy cielaki. Dwa z nich – Poducha i Pogrom – trafiły do dzikiego stada na wolności w Jałowcówce.

Tylko z kładki naziemnej lub zza siatki na ścieżce edukacyjnej można wypatrzeć rysie. Zostały przywiezione do Jabłonowa nie tylko z ogrodów zoologicznych w Polsce, jak Orpan i Rózia, bo Cysorz trafił tutaj z Wiednia, a Paula z Monachium. W cieniu wnęk stylizowanych na naturalne lubią wylegiwać się drapieżniki, co chętnie fotografują zwiedzający.

Gospodarzem zagrody jest Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze.  ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”